LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

element14 przedstawia Raspberry Pi 3

element14 ogłasza premierę nowej wersji Raspberry Pi 3 Model B. Płytka nowej generacji jest szybsza i mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a dodatkowo została wyposażona we wbudowane moduły łączności bezprzewodowej LAN i Bluetooth. Ta nowa płytka to kolejna pozycja w obszernym portfolio produktów firmy element14, które obejmuje światowej klasy ekosystem akcesoriów, w tym między innymi mający niedawno swoją premierę dotykowy wyświetlacz Raspberry Pi.

Nowa płytka Raspberry Pi 3 jest sprzedawana przez firmę element14 w cenie 35 USD. Jest ona oparta na nowym 64-bitowym, czterordzeniowym procesorze Broadcom BCM2837 ARMv7 o częstotliwości 1,20 GHz, co jest znaczącym przeskokiem w porównaniu z 900 MHz w Raspberry Pi 2. Dzięki lepszemu zarządzaniu energią oraz ulepszonemu zasilaczowi impulsowemu o wydajności do 2,5 ampera płytka może obsługiwać bardziej rozbudowane urządzenia zewnętrzne podłączane przez USB.

Dzięki wsparciu dla standardów Bluetooth Low Energy i łączności bezprzewodowej LAN Raspberry Pi 3 jest przygotowana do obsługiwania nowych, ekscytujących zastosowań, takich jak łączność w zakresie Internetu rzeczy, łączność ze słuchawkami lub głośnikami za pośrednictwem technologii Bluetooth, bramy Wi-Fi czy domowe rozwiązania chmurowe. 
Rozwijając obszerny ekosystem oferowanych akcesoriów oraz dostarczając użytkownikom jeszcze więcej możliwości związanych z nową płytką Raspberry Pi 3, firma element14 wprowadza dziś na rynek także trzy nowe akcesoria. Są to:

•    Nowa karta Micro SD 16 GB z systemem NOOBS i oprogramowaniem, dzięki któremu użytkownicy będą mogli szybko i łatwo zacząć pracę
•    Unikalny zasilacz 2,5 A Raspberry Pi, które umożliwi zasilanie płytki Pi oraz dodatkowych płytek z jednego źródła, maksymalizując korzyści związane z ulepszonym zarządzaniem energią w Raspberry Pi 3
•    Nowa obudowa na płytkę Raspberry Pi 3

Nowa płytka Raspberry Pi 3 jest dostępna w sprzedaży od 29 lutego: http://pl.farnell.com/raspberry-pi/raspberrypi-modb-1gb/raspberry-pi-3-model-b/dp/2525225.

Autor: Ewa Kopeć