ADI przejmuje specjalistów od rozpoznawania obrazu – Snap Sensor

Firma Analog Devices przejęła firmę prywatną szwajcarską firmę Snap Sensor, specjalizującą się w innowacyjnych systemach rozpoznawania obrazu ruchomego.

Technologia opracowana przez Snap Sensor jest przeznaczona do precyzyjnego rozpoznawania obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Pozwala ona zwiększyć pewność rozpoznawania obrazu w zastosowaniach takich, jak detekcja, identyfikacja i nawigacja. Ponadto większość zadań związanych z obsługą obrazu jest realizowanych w czujniku, co pozwala skorzystać z tańszych procesorów o niższym zużyciu mocy. Snap opisuje swą technologię jako „niezależną od oświetlenia” ekstrakcję informacji. Czujniki rozpoznają cechy obrazu w jasnym świetle, w cieniu oraz w przypadku powierzchni odbijających. Uzyskane obrazy zachowują prawidłową ekspozycję nawet podczas gwałtownej zmiany oświetlenia.

Innowacyjna technologia optyczna, oprogramowanie do rozpoznawania obrazu i rozwiązania algorytmiczne Snap Sensor wykorzystuje się w wielu obszarach zastosowań Internetu Przedmiotów (IoT). Należą do nich systemy budynków, zarządzania miastem i transportu oraz wiele innych. To przejęcie wzmocni ofertę czujników Analog Devices i korzystnie wpłynie na rozwój oferowanych rozwiązań dla Internetu Przedmiotów.

Zespół Snap Sensor będzie kontynuował pracę w Szwajcarii w ramach nowego centrum R&D Analog Devices oraz współpracę ze szwajcarską organizacją technologiczno-badawczą CSEM (z której wyodrębnił się Snap).

O autorze