Euroclamp – certyfikacja związku VDE na listwy zaciskowe

Niemiecki instytut VDE (niem. Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik e. V.) od lat certyfikuje urządzenia elektroniczne pod kątem wytrzymałości na prąd i napięcia. Włoski producent list zaciskowych właśnie pochwalił się, że jego produktów można bezpiecznie używać nawet przy prądach o natężeniu 24 A.

Certyfikację uzyskano dla kilku wariantów listew z serii MVE i MBE, przy okablowaniu o przekroju 2,5 mm2. Listwy te, w zależności od wersji mogą wytrzymać napięcie nawet 750 V przy wspomnianym prądzie 24 A, a oprócz niemieckiego certyfikatu posiadają także atesty europejskiego CSV (ang. Certification Support for Validation) oraz globalnej organizacji UL.

W bogatej ofercie firmy Euroclamp znajdziemy także o wiele bardziej wytrzymałe listwy zaciskowe. Np. MV10x-12,7-V uzyskało atest VDE na prąd 70 A przy napięciu 1000 V dla kabli o przekroju 16 mm2. Nie zapominajmy także o możliwości wyboru z szerokiej gamy kolorów obudowy, co ma wpływ nie tylko na estetykę ale także użyteczność i bezpieczeństwo układów. Tak szeroka i różnorodna oferta, w połączeniu z dbałością o bezpieczeństwo, sprawia, że każdy elektronik może tu znaleźć produkt, którego szuka.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze