Estetyczna obudowa dla najnowszej płytki Raspberry Pi 3

Włoska firma TEKO – znany od dziesiątek lat producent obudów do sprzętu elektronicznego – z okazji czwartych urodzin układów Raspberry Pi przygotowała dedykowaną obudowę dla trzeciej wersji tych popularnych płytek.

Schludną obudowę oznaczono nazwą TEK-BERRY3. Jest ona w pełni kompatybilna z różnymi akcesoriami produkowanymi przez TEKO (np. z uchwytem do kamerki cyfrowej). Pamiętając o tym, że najnowsza wersja Raspberry Pi jest wyposażona w czterordzeniowy procesor, włoscy producenci położyli szczególny nacisk na odprowadzenie ciepła z obudowy. W tym celu można skorzystać z zestawu radiatorów Cooling kit.

Do najnowszej obudowy TEKO pasuje także poprzednia, druga wersja płytki z malinką w logo – wystarczy zamienić doprowadzenia diod LED.

Po opakowaniu w TEK-BERRY3 całość wciąż pozostaje kompaktowa, mierząc zaledwie 100,8 mm długości i 73,7 mm szerokości. Wysokość obudowy, wynosząca 38,5 mm pozwala na wygodne wyprowadzenie złącza Ethernet, HDMI oraz dwurzędowych gniazd USB.

Istniejąca od 1957 firma TEKO świetnie nadąża za prącą naprzód technologią i wymogami związanymi z rozpowszechnieniem układów elektronicznych. Jubileuszowa obudowa dla Raspberry Pi jest znaczącym ukłonem w stronę elektroników-amatorów, który na pewno nie przejdzie niezauważony.

Dystrybutorem produktów TEKO w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze