Małe, proste, inteligentne – kontrolery PWM od Infineona

Firma Infineon Technologies wprowadziła nową rodzinę zintegrowanych układów stopnia mocy. Ich sprawność dochodzi do 96%. Nowe układy stopnia zasilania mogą współpracować z najnowszą serią cyfrowych kontrolerów PWM sterujących zasilaniem opracowanych przez Infineon. Rozwiązanie to zapewnia pełną regulację zasilania wielofazowego dla serwerów, systemów magazynowania danych, urządzeń klienckich i systemów komunikacyjnych.

Zintegrowany stopień mocy zmniejsza straty mocy i upraszcza projekt zasilaczy dla procesorów wielordzeniowych, układów specjalizowanych i FPGA, w których sprawność zasilania jest kluczowa. Układ w obudowie PQFN SMD o wymiarach 5 x 6 mm zapewnia wydajność prądową 70 A i pozwala na realizację redukcji fazy w systemach wielofazowych. Rodzina zintegrowanych stopni mocy jest również zabezpieczona przed nadmiernym prądem i napięciem. Układy oferują też bardzo dokładne informacje o temperaturze i wartości prądu.

Nowy zintegrowany układ stopnia mocy Infineon jest dostarczany w wersjach o wydajności od 50 do 70 A i zapewnia różne poziomy sprawności w zależności od wymagań projektu. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.infineon.com/integrated-powerstages.

O autorze