Najmniejszy moduł bezpieczeństwa NFC dla systemów wbudowanych od Infineona

Moduł NFC typu plug-and-play można umieścić w urządzeniach śledzących dla sportowców, kluczykach, zegarkach i opaskach. Tego rodzaju gadżety coraz częściej umożliwiają płatności przez sieć. Producenci urządzeń ubieralnych stają zatem przed wyzwaniem wyposażenia nawet najmniejszych urządzeń w technologię NFC wraz z zabezpieczeniami. Interesującym rozwiązaniem jest unikalny, bezpieczny moduł NFC zaprezentowany przez Infineon Technologies, stworzony przy współpracy z  pekińską firmą Mobile Payment Solutions (MPS), specjalizującą się w zabezpieczeniach płatności mobilnych. Projektuje ona bardzo małe anteny wbudowane potrzebne do realizacji swych produktów. Firma opracowała moduł zabezpieczeń NFC oparty na układzie Infineon Boosted NFC Secure Element.

To nowe rozwiązanie typu plug-and-play znacznie ogranicza wysiłek projektantów – mają do dyspozycji wysokiej jakości układ zabezpieczający Infineon wraz z anteną NFC i oprogramowaniem. Całość mieści się w najmniejszym module z serii,  który zajmuje obszar 4 x 4 mm na powierzchni PCB.

Moduł zabezpieczeń Boosted NFC upraszcza integrację układów. Sercem modułu jest układ Infineon o nazwie Boosted NFC Secure Element. Eliminuje on potrzebę zastosowania osobnego kontrolera NFC, który jest wymagany w konwencjonalnych rozwiązaniach, aby emulować funkcję karty w urządzeniu. Technologia Booster polega na umieszczeniu anteny wraz z odpowiednimi komponentami w jednej obudowie. To rozwiązanie zmniejsza powierzchnię zajmowaną na płytce PCB nawet o 75% w przypadku użycia najmniejszego modułu z serii o wymiarach 4 x 4 mm. Oprócz tego eliminuje pracę programistyczną związaną z integracją systemu NFC.

Moduł zabezpieczeń Boosted NFC pracuje na standardowym systemie operacyjnym Java Card. Pozwala tym samym na swobodne ładowanie wielu apletów Javy na inteligentnych urządzeniach. Moduł bezpieczeństwa Boosted NFC jest dobrym rozwiązaniem dla nowych produktów, ale można go też łatwo zintegrować w istniejącym projekcie, aby dodać funkcję bezpiecznych płatności. Najważniejszym elementem modułu zabezpieczeń NFC jest flagowy układ Infineon – układ zabezpieczeń SLE78, który łączy najwyższy poziom bezpieczeństwa z pojemnością pamięci ponad 1 MB. Jest to wystarczająca ilość do bezpiecznego przechowywania danych użytkownika oraz uruchomienia wielu aplikacji. Dzięki temu jedno urządzenia może zastąpić wiele kart – płatniczych, biletowych czy też kart do płatności sieciowych.

Moduł bezpieczeństwa Boosted NFC wyprodukowany przez MPS ostatnio zdobył certyfikat bezpieczeństwa Mobile Finance Secure Element nadany przez ciało Banku Centralnego Chin (PBOC). Certyfikat umożliwia wkroczenie na szybko rozwijający się rynek płatności mobilnych w Chinach.

Firma MPS jest finalistą plebiscytu Contactless Intelligence Award w kategorii „innowacje płatnicze” dzięki swej serii modułów zabezpieczeń Boosted NFC. Zwycięzcy plebiscytu zostaną ogłoszeni na konferencji Contcless Inteligence Spring 26. kwietnia 2016 w Londynie.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie  www.infineon.com/wearable-devices.

O autorze