Oscyloskopy WaveRunner 8000 sterowane gestami

Firma Teledyne LeCroy wprowadziła oscyloskopy WaveRunner 8000 pracujące w paśmie od 500 MHz do 4 GHz. Stanowią one rozbudowane narzędzia i są jednocześnie wygodne w obsłudze, pozwalając sprawnie testować systemy. Seria WaveRunner 8000 zapewnia najbogatszy na rynku zestaw funkcji, które dają ogromne możliwości. WaveRunner oznacza również debiut nowej generacji interfejsu użytkownika MAUI zawierającej liczne udoskonalenia. Wprowadzenie technologii OneTouch dla MAUI sprawia, że konfiguracja pomiarów jest niezwykle łatwa i skraca czas potrzebny do obserwacji skomplikowanych anomalii sygnału.

 

Nieprzeciętne możliwości

Standardowy zestaw funkcji matematycznych, opcji debugowania i narzędzi do tworzenia dokumentacji zapewnia bogate możliwości analizy. Specjalistyczne pakiety umożliwiają sprawne debugowanie w typowych scenariuszach i rozwiązaniach systemowych. Rozszerzenia obejmują filtrację cyfrową, analizę widma, analizę zasilania urządzenia i zasilaczy impulsowych oraz inne funkcje. Zaawansowane opcje konfiguracji pozwalają wykorzystać parametry i funkcje zdefiniowane przez użytkownika. Przekłada się to na unikalne i praktycznie nieograniczone możliwości analizy. Bogactwo narzędzi dostępnych w  urządzeniach WaveRunner 8000 pozwala szybko wykonać najbardziej złożone zadania.

 

Niezwykła łatwość obsługi

Oscyloskop WaveRunner 8000 oraz interfejs MAUI z technologią OneTouch kontynuują długą tradycję innowacji Teledyne LeCroy w zakresie interfejsu użytkownika. MAUI z rozwiązaniem OneTouch usprawnia pracę – wszystkie typowe operacje wykonywane są poprzez pojedyncze dotknięcie ekranu. Technologia OneTouch pozwala metodą „przeciągnij-i-upuść” wykonywać takie akcje, jak kopiowanie i konfiguracja ustawień kanału, funkcji matematycznych oraz parametrów pomiaru bez odrywania palca od ekranu. Typowe gesty, takie jak przeciąganie, upuszczanie, łapanie i przewijanie, zapewniają intuicyjną interakcję z oscyloskopem.

 


 

Wyjątkowo dogodna analiza danych szeregowych

Dla testów danych na magistralach szeregowych dostępnych jest wiele pakietów rozszerzeń, od automatycznych testów zgodności do rozbudowanych narzędzi do debugowania. Zestaw procedur pomiarowych dla różnych protokołów i narzędzie do badania wykresów oczkowych stanowią uzupełnienie przydatnych pakietów wyzwalania i dekodowania.

Możliwe jest wyodrębnianie zdarzeń dzięki wyzwalaniu danymi magistrali. Poza przebiegami analogowymi lub cyfrowymi urządzenie wyświetla też informacje o protokole w odpowiednich kolorach. Pomiary czasu zdarzeń na magistrali pozwalają łatwo i szybko scharakteryzować system wykorzystujący komunikację szeregową. Dane pomiarowe można wyświetlić na wykresie w celu monitorowania pracy systemu w dłuższym czasie. Testy diagramów oczkowych z maską oraz lokalizacja miejsca naruszenia maski umożliwiają zidentyfikowanie problemów warstwy fizycznej.

Dzięki analizie danych szeregowych można scharakteryzować i zrozumieć zachowanie urządzenia, sprawdzić zgodność z normami lub wyjaśnić przyczyny braku tej zgodności. Technologia analizy danych szeregowych SDA II zapewnia szybkie aktualizacje danych i tworzenie wykresu oczkowego. Dzięki pamięci rejestracji o  pojemności do 128 Mpts (milionów próbek) i kompleksowym narzędziom do dekompozycji źródeł jitteru, SDA II stanowi szybką i kompletną metodę sprawdzenia przyczyn niepowodzenia testu zgodności. Zarówno w przypadku testów diagramów oczkowych, jak i innych testów zgodności, oscyloskopy z serii WaveRunner 8000 pozwolą szybko wskazać źródło problemu. Zaawansowane metody dekompozycji jitteru i narzędzia dostarczają większej ilości informacji o pierwotnej przyczynie. Analiza sumarycznego jitteru (TJ), jitteru losowego oraz deterministycznego stały się prostsze dzięki rozbudowanemu zestawowi narzędzi, którego celem jest zapewnienie najbardziej dokładnego wglądu w dane na linii szeregowej.

 

Rozbudowany zestaw narzędzi

Standardowy zestaw funkcji matematycznych i pomiarowych oraz narzędzi do debugowania i dokumentacji zapewnia bogate możliwości analizy. Specjalistyczne pakiety umożliwiają efektywne sprawdzenie typowych rozwiązań projektowych i testów zgodności. Zaawansowane opcje konfiguracji pozwalają korzystać z parametrów i funkcji matematycznych zdefiniowanych przez użytkownika, zapewniając unikalne i nieograniczone możliwości analizy.

 

Modele 8000M  zapewniają najwyższą częstotliwość próbkowania oraz największą pamięć

Wysoka częstotliwość próbkowania 40 GS/s (miliardów próbek na sekundę) pozwala na szczegółowe odwzorowanie zboczy nawet najszybszych sygnałów. Duża pamięć akwizycji umożliwia utrzymanie wysokiej częstotliwości próbkowania w dłuższym odcinku czasu. Rozmiar pamięci 128 Mpts jest przydatny do debugowania długoterminowych zachowań na magistralach szeregowych wysokich szybkości.

 

QualiPHY

Narzędzie QualiPHY zostało zaprojektowane, aby skrócić czas oraz zmniejszyć wysiłek i specjalistyczną wiedzę potrzebną do przeprowadzenia testów zgodności na magistralach szeregowych wysokiej szybkości. QualiPHY prowadzi użytkownika przez konfigurację testów, wykonuje każdy pomiar zgodnie z odpowiednią procedurą i porównuje zmierzone wartości z zakresami dopuszczanymi przez specyfikację. Następnie przedstawia pełną dokumentację wyników testowych. QualiPHY pomoże użytkownikowi przeprowadzić testy w odpowiedni sposób.

 

Zakładki interfejsu

Wyjątkowa architektura interfejsu Q-Scale oparta na zakładkach pomaga szybciej zrozumieć zachowanie projektu dzięki czterokrotnie intensywniejszemu wykorzystaniu powierzchni ekranu. Zarejestrowane lub obliczone przebiegi można umieścić na każdej z czterech zakładek zawierających wyskalowane wykresy – dla każdej zakładki można wybrać inną siatkę. Rozwiązanie  to pozwala przenosić przebiegi między zakładkami metodą przeciągnij-i-upuść. Dostępna jest też funkcja obsługi wyświetlaczy w rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160).

 

Zaawansowane opcje konfiguracji

Dzięki rozszerzeniu XDEV można w pełni zintegrować pogramy firm zewnętrznych w potoku przetwarzania oscyloskopu. W ten sposób tworzy się własne parametry i funkcje matematyczne napisane za pomocą różnych platform – takich, jak C/C++, Matlab, Excel, JScript czy Visual Basic – bez opuszczania aplikacji oscyloskopu, jak również obserwuje się ich wyniki bezpośrednio na oscyloskopie w czasie rzeczywistym.

 

Wieloletnia tradycja

Firma Teledyne LeCroy ma ponad 50 lat doświadczenia w rejestracji danych z dużą szybkością. Zdobyła doświadczenie w takich obszarach, jak fizyka wysokich energii oraz przetwarzanie długich ciągów danych w celu wydobycia istotnych informacji. Opracowała pierwsze szybkie cyfrowe oscyloskopy, które potrafią w pełni wykorzystać zaawansowane techniki przetwarzania sygnałów i kształtowania przebiegów, aby zapewnić pełny wgląd w pracę systemu.

Więcej informacji o oscyloskopach z serii Teledyne LeCroy WaveRunner 8000 można uzyskać pod adresem teledynelecroy.com/wr8000.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

O autorze