LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Poprawa dokładności w urządzeniach ubieralnych i dla Internetu Przedmiotów

id_8581

W ostatnich latach rynek czujników MEMS gwałtownie się rozwijał. Teraz układy tego typu są powszechnie stosowane w elektronice użytkowej, przemysłowych systemach kontroli, elektronice samochodowej i w innych obszarach. Nowe technologie oparte na wykrywaniu ruchów odgrywają coraz większą rolę w obszarze zastosowań dla Internetu Przedmiotów (IoT) i urządzeń ubieralnych.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, firma MEMSIC wprowadziła serię precyzyjnych trójosiowych magnetometrów typu AMR w bardzo małych obudowach o nazwie MMC3630KJ. Nowa seria magnetometrów AMR jest przeznaczona dla globalnych projektantów i producentów urządzeń mobilnych, jak również dla segmentów rynku wymagających wydajnych układów wykrywania ruchu.

Magnetometry z serii MMC3630KJ zawierają zintegrowany, monolityczny trójosiowy czujnik AMR oraz dedykowany układ kondycjonowania sygnału – wszystko to mieści się w obudowie BGA o wymiarach 1,2 x 1,2 x 0,5 mm. Czujniki MMC3630KJ mogą mierzyć przyspieszenia do +- 30 G. Mają przy tym nawet pięciokrotnie niższy poziom szumów, niż konkurencyjne technologie. Częstotliwość pracy czujnika magnetycznego to 600 Hz, co pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności w kompasach. Projekt zapewnia również obniżony pobór mocy oraz krótszy czas przetwarzania.

Magnetometry z serii MMC3630KJ są przystosowane do pracy w urządzeniach przenośnych, w  których ważna jest cena i rozmiar. Układy te mają również wbudowaną funkcję rozmagnesowania, która pozwala wyeliminować dryft wyjścia pod wpływem temperatury i namagnesowanie powstałe pod wpływem pola magnetycznego otoczenia. Generują one także przerwania, które można wykorzystać do wykrycia ruchu i akwizycji danych, aby zmniejszyć obciążenie systemu i tym samym zużycie mocy.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!