Toshiba przedstawia dyski SSD SATA o wysokiej pojemności do zastosowań korporacyjnych i w centrach danych

Toshiba Electronics Europe (TEE) przedstawia serię HK4 nowych dysków półprzewodnikowych SSD SATA 6,0 Gbps klasy korporacyjnej przeznaczonych do obciążeń o intensywnym odczycie przy ekonomicznej trwałości. Seria HK4 to pierwsze dyski SSD firmy Toshiba do zastosowań korporacyjnych i w centrach danych z pamięcią Flash NAND w technologii MLC 15 nm. Oferują one niską latencję i są przystosowane do pracy przy wysokiej jakości usług QoS (Quality of Service).

Seria HK4R przystosowana do intensywnego odczytu łączy pojemności sięgające 1,92 TB[1] z niską mocą pobieraną podczas pracy i jest przeznaczona do zastosowań korporacyjnych, takich jak serwery WWW, serwery plików, strumieniowanie multimediów, usługi wideo na żądanie (VoD), silniki wyszukujące i przechowywanie „ciepłych” danych (warm data).

Dyski HK4E o ekonomicznej trwałości charakteryzują się poziomem trwałości do trzech zapisów dysku dziennie (DWPD)[2] i mają pojemności sięgające 1600 GB. Są one dobrze przystosowane do pracy w centrach danych i zastosowań o mieszanych obciążeniach. Seria HK4 to pierwsze dyski SSD SATA firmy Toshiba z opcjonalną obsługą szyfrowania korporacyjnego Trusted Computing Group (TCG), a wyposażenie obejmuje także technologię korekcji błędów QSBC (Quadruple Swing-By Code) Toshiba. Ta zastrzeżona technologia QSBC to bardzo wydajny kod korekcji błędów (ECC), który pomaga w ochronie danych klienta przed uszkodzeniem wynikającym z zużywania nośnika pamięci Flash NAND. To poprawia niezawodność i wydłuża czas eksploatacji dysków SSD firmy Toshiba.

Dyski z serii HK4 z ograniczoną pięcioletnią gwarancją są już dostępne. Dyski samoszyfrujące będą dostępne w kwietniu 2016 r. Więcej informacji o pełnej ofercie wiodących na rynku dysków SSD, HDD i SSHD firmy Toshiba można znaleźć na stronie www.toshiba.semicon-storage.com.

 


[1] Definicja pojemności: Toshiba definiuje megabajt (MB) jako 1000000 bajtów, gigabajt (GB) jako 1000000000 bajtów i terabajt (TB) jako 1000000000000 bajtów. Komputerowy system operacyjny raportuje pojemność pamięci za pomocą potęg liczby 2, definiując 1 TB = 240= 1099511627776 bajtów, przez co wskazywana pojemność jest niższa. Dostępna pojemność pamięci (włącznie z przykładami różnych plików multimedialnych) będzie się różnić w zależności od wielkości plików, formatowania, ustawień, oprogramowania i systemu operacyjnego, np. firmy Microsoft, a także preinstalowanych aplikacji lub treści multimedialnych. Rzeczywista pojemność po sformatowaniu może być inna.

[2] Zapisy dysku dziennie DWPD (ang. Drive Write Per Day). Zapis pełnej pojemności dysku dziennie, co oznacza, że dysk może być zapisany i następnie nadpisywany na całej pojemności każdego dnia przez pięć lat, czyli deklarowany okres gwarancji produktu. Rzeczywiste wyniki mogą być inne ze względu na konfigurację systemu, jego wykorzystanie i inne czynniki.

 

O autorze