ARM wprowadza MDK w wersji Plus

Środowisko programistyczne ARM Keil MDK w wersji 5.20 jest zaawansowanym rozwiązaniem przeznaczonym dla mikrokontrolerów opartych na rdzeniu ARM Cortex. Nowa edycja MDK-Plus jest bogatsza o rozbudowany pakiet oprogramowania pośredniego (middleware) dla procesorów Cortex-M, obejmuje też takie funkcje, jak system plików, grafika, komunikacja przez TCP/IP czy interfejs urządzenia USB.

Składniki oznaczone ‡ występują tylko w edycji MDK-Professional. DS-MDK będzie dostępne w lipcu 2016 roku.

Oprogramowanie pośrednie MDK zostało zaprojektowane, przetestowane i zoptymalizowane pod kątem platform opartych na rdzeniu Cortex-M. Zestandaryzowane interfejsy CMSIS-Driver stanowią warstwę programową dla układów peryferyjnych. Obecnie następujące rodziny układów są obsługiwane przez interfejsy CMSIS-Driver:

Pakiet oprogramowania CMSIS-Driver Validation pozwala przetestować implementację i konfigurację interfejsów dla danego sprzętu. Lokalizuje potencjalne błędy, które mogą wpłynąć na pracę oprogramowania pośredniego.

Testowanie CMSIS-Driver z wykorzystaniem złącz urządzenia w konfiguracji loopback.

Nowym elementem MDK w wersji 5.20 jest okno Component Viewer, które pokazuje status oprogramowania pośredniego podczas pracy, wykorzystując debugger uVision.

Okno Component Viewer pozwala śledzić status komponentu Network.

MDK w wersji 5.20 jest już dostępne. Edycja MDK-Plus ma wszystkie funkcje edycji MDK-Standard i obsługuje również stare mikrokontrolery ARM7 / ARM9. Użytkownicy wersji MDK-Standard (która nie będzie już rozwijana), którzy mają prawo do wsparcia technicznego, mogą za darmo zaktualizować wersję do MDK-Plus.

Więcej informacji można znaleźć tu.

O autorze