Więcej niż waga – projekt referencyjny Maxim Integrated

Fig01

Projektanci mają teraz możliwość szybkiej weryfikacji i wdrożenia nowych interfejsów HMI z wykorzystaniem inteligentnego czujnika nacisku za sprawą projektu referencyjnego MAXREFDES82#.

Typowe wagi mierzą tylko jedną wartość – siłę nacisku na podłoże. Projekt referencyjny MAXREFDES82# wyznacza zarówno silę nacisku, jak i środek masy. Gromadzi on informacje z czterech komórek czułych na nacisk za pomocą układu MAX11254, 24-bitowego, 6-kanałowego przetwornika analogowo-cyfrowego (ADC). Ta konfiguracja ze zintegrowanym 24-bitowym przetwornikiem dostarcza informację w trzech wymiarach o dowolnym obiekcie umieszczonym na wadze.

Najważniejsze cechy

  • Szybka praca: 64 tysiące próbek na sekundę (ksps)
  • Duża wytrzymałość: Interfejs nie wymaga pokrycia szkłem lub innym materiałem, co jest praktyczne w środowisku przemysłowym
  • Wysoka precyzja: Dokładne pomiary wagi i środka masy do 780 g
  • Niski pobór mocy: Prąd poniżej 50 mA podczas normalnej pracy

Projekt referencyjny MAXREFDES82# jest dostępny w cenie 99 USD na stronie Maxim oraz u wybranych dystrybutorów. Pliki projektowe dla sprzętu oraz oprogramowania i dane testowe są dostępne bezpłatnie w sieci. Więcej informacji o projekcie referencyjnym MAXREFDES82#: http://bit.ly/MAXREFDES82, na stronie producenta dostępny jest także film http://bit.ly/MAXREFDES82_video.