LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Niezwykle mały cyfrowy czujnik wilgotności: prosty i wydajny

shtw2

Firma Sensirion przedstawiła drugą generację czujników wilgotności w obudowach typu WLCSP o nazwie SHTW2. Czujnik SHTW2 mieści się w obudowie z płaskimi wyprowadzeniami (flip chip) – jest to najmniejsza i najprostsza obudowa dla układów półprzewodnikowych. SHTW2 ma wymiary 1,3 x 0,7 x 0,5 mm i jest pierwszym tak małym czujnikiem wilgotności, dzięki czemu nadaje się do urządzeń o niewielkich rozmiarach.

Układ SHTW jest oparty na opracowanej przez Sensirion technologii CMOSens, która pozwala stworzyć kompletny system czujnikowy w jednym układzie z interfejsem cyfrowym I2C. Czujnik jest skalibrowany i pozwala na pomiar wilgotności względnej w zakresie od 0 do 100%, z typową dokładnością 3%, oraz na pomiar temperatury w zakresie od -30°C do +100°C z dokładnością 0,4°C. Napięcie pracy 1,8 V i niski pobór mocy sprawiają, że SHTW2 dobrze nadaje się do urządzeń użytkowych z ograniczonym budżetem mocy, takich jak telefony komórkowe, urządzenia ubieralne i Internet Przedmiotów (IoT). Czujniki Sensirion SHTW2 zapewniają przemysłową jakości i niezawodność oraz stałą dokładność w szerokim zakresie pomiarowym, co przekłada się na korzystny stosunek możliwości do ceny. Układy są dostępne w postaci taśm oraz rolek, co umożliwia montaż powierzchniowy (SMD). Dzięki temu SHTW2 jest przystosowany do produkcji masowej.

Nowy czujnik wilgotności SHTW2 jest przeznaczony do  wiarygodnych odczytów wilgotności i temperatury w urządzeniach użytkowych i zastosowaniach IoT. Firma Sensirion oferuje kompleksową obsługę – zapewnia nie tylko układ czujnika, ale też pomaga klientom w integracji sprzętu i oprogramowania oraz opracowaniu algorytmów i konkretnych sposobów wykorzystania.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie czujnika SHTW2.

Autor: Sensirion