Pisz programy w językach C lub Java przy pomocy nowego SDK IQRF

iqrf_sdk

IQRF to przełomowa technologia transmisji danych w ogólnodostępnym paśmie radiowym ISM. Obejmuje ona nie tylko liczne rozwiązania sprzętowe, ale także protokół komunikacji bezprzewodowej a teraz także SDK (ang. Software Development Kit) czyli zestaw narzędzi dla programistów, umożliwiający szybkie i wygodne rozwijanie oprogramowania w oparciu o standardowe biblioteki.

Moduły IQRF posiadają wspólny interfejs komunikacji, służący do konfiguracji parametrów sieci i poszczególnych urządzeń oraz do przetwarzania danych. Prawdziwym przełomem było wprowadzenie dedykowanego rozwiązania chmurowego IQRF Cloud a także specjalnego IDE, pozwalającego na szybsze pisanie i debuggowanie programów.

Idealnie pasuje do tej układanki narzędzi wspomagających programistów jej kolejny element – SDK, pozwalające na korzystanie ze standardowych bibliotek. Koniec z szukaniem kodu na forach lub pisanie od nowa obsługi podstawowego sterowania protokołami umożliwiającymi komunikację z siecią IQRF. Teraz wystarczy zainstalować SDK i można od razu przejść do implementacji konkretnych funkcji sieci. Dzięki wsparciu dwóch popularnych silników możliwe jest oprogramowanie szerokiego zakresu urządzeń. W języku C najczęściej programowane są mikrokontrolery albo urządzenia wykorzystujące bardziej zaawansowane biblioteki, typu Arduino lub chipKIT. Z drugiej strony, jest możliwość szybkiego pisania aplikacji na urządzenia wbudowane typu Raspberry Pi, a nawet na komputery osobiste!

W połączeniu z dużym asortymentem malutkich układów radiowych, bram sieciowych, środowiskiem dla developerów i dostępem do darmowych rozwiązań chmurowych, nowe SDK stanowi wspaniałe narzędzie faktycznie otwierając nam drzwi do świata Internetu Rzeczy.

O autorze