LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Najtańsza, energooszczędna seria PIC32 z układami peryferyjnymi niezależnymi od rdzenia

26776764144_9eec10313d_z

Firma Microchip Technology przedstawiła nowe 32-bitowe mikrokontrolery PIC32, które są najtańszymi układami w ofercie firmy, a jednocześnie zapewniającymi najmniejsze zużycie mocy. Seria układów Microchip PIC32MM wypełnia lukę między popularnymi seriami PIC24F XLP oraz PIC32MX. Nowe mikrokontrolery stanowią pierwsze modele z rodziny PIC32, które zawierają układy peryferyjne pracujące niezależnie od rdzenia. To rozwiązanie ma na celu odciążenie CPU, aby zmniejszyć zużycie mocy i uprościć projektowanie systemu. Układy PIC32MM współpracują ze środowiskiem Microchip MPLAB Code Configurator (MCC), które pozwala uprościć i przyspieszyć projektowanie.

Układy są przeznaczone dla współczesnych systemów wbudowanych – dla Internetu Przedmiotów (IoT), przedmiotów użytkowych czy sterowania napędem i systemami przemysłowymi. Wymagają one funkcjonalnych mikrokontrolerów, które pobierają mniej mocy, są mniejsze i tańsze. Układy PIC32MM zapewniają tryb uśpienia, który obniża pobór prądu do 500 µA – pozwalając na dłuższy czas pracy urządzeń zasilanych z baterii. Małe obudowy o wymiarach 4 x 4 mm przydadzą się w urządzeniach o ograniczonych rozmiarach. Mikrokontrolery PIC32MM zawierają układy peryferyjne niezależne od rdzenia, takie jak konfigurowalne komórki logiczne (CLD) i wielowyjściowe układy PWM z funkcją rejestracji i porównania (MCCP), które pozwalają na realizację sterowania silnikami bezszczotkowymi bez użycia czujników.

Niski pobór prądu w trybie uśpienia oraz wymiary 4 x 4 mm sprawiają, że układy z serii PIC32MM stanowią atrakcyjną ofertę w zastosowaniach, w których ograniczony jest jednocześnie koszt, pobór mocy i rozmiar.

Aby ułatwić testowanie i wykorzystanie nowych układów został wprowadzony moduł rozszerzeń z procesorem PIC32MM (MA320020) dostępny w cenie 25 USD, który łączy się z zestawem rozwojowym Explorer 16 (DM240001) dostępnej w cenie 129,99 USD. Cała seria układów PIC32MM jest obsługiwana przez zestaw profesjonalnych narzędzi Microchip, w tym środowisko programistyczne MPLAB X i kompilator MPLAB XC. Wtyczka MPLAB Code Configurator dla środowiska PLAB X pozwala na łatwą konfigurację układu, peryferiów i wyprowadzeń.

Do 31 lipca trwa promocja, dzięki której przy zakupie modułu rozszerzeń PIC32MM PIM za 25 USD można otrzymać płytę Explorer 16 w cenie 89,99 USD, co oznacza oszczędność 40 USD. Szczegóły oferty są dostępne na stronie www.microchip.com/PIC32MM.

Układy z serii PIC32MM produkuje się już masowo. Są obecnie dostępne w obudowach QFN z 20 wyprowadzeniami, obudowach uQFN, QFN, SOIC, SSOP oraz SPDIP z 28 wyprowadzeniami, QFN z 36 wyprowadzeniami lub uQFN z 40 wyprowadzeniami. Dostępne są ponadto warianty z pamięcią Flash o pojemności 16, 32 lub 64 KB. Ceny przy zamówieniach dużych ilości zaczynają się od 0,60 USD za sztukę.

Dodatkowe informacje są dostępne u przedstawicieli handlowych Microchip i autoryzowanych dystrybutorów oraz na stronie rodziny mikrokontrolerów www.microchip.com/PIC32MM.

Autor: Microchip