Bopla: grawerowanie obudów laserem

bopla_laser

W odróżnieniu od nalepek lub nadruków grawer laserowy jest praktycznie nieusuwalny. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku pracy urządzeń w trudnych warunkach ale również w celu ich zabezpieczenia przed kradzieżą lub fałszerstwem oraz zapobiega zamazywaniu istotnych opisów lampek lub przycisków.

Obudowy niemieckiej firmy Bopla cieszą się olbrzymią popularnością wśród producentów elektroniki na całym świecie, między innymi ze względu na swoją wytrzymałość. Dzięki laserowemu grawerowaniu napisów na obudowie także ten istotny element procesu produkcyjnego obudowy zostaje doprowadzony do perfekcji.

Laser odparowuje lub topi powierzchnię materiału bez użycia chemikaliów i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania obudowy. Głębokość nadruku zależy od długości ekspozycji powierzchni i może być regulowana w celu uzyskania mniej lub bardziej wyrazistych kształtów. Jakość i dokładność tego procesu jest doskonała i niczym nie ustępuje tradycyjnym nadrukom. Nie ma też żadnych ograniczeń co do kształtu czy wielkości napisów, obrazów i znaków. Bopla umożliwia skorzystanie z grawera laserowego nawet dla pojedynczych obudów.

Dystrybutorem produktów Bopla w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze