Nowy analizator wideo quantumdata 780E od Teledyne LeCroy

TLEC QD_780E

Firma Teledyne LeCroy zapowiedziała nowy model z popularnej serii przenośnych przyrządów testowych quantumdata 780. Nowy generator / analizator protokołów wideo 780E ma dodatkowe wejście i wyjście DisplayPort. Tym samym jest to jedyny przenośny przyrząd umożliwiający testy urządzeń i systemów dystrybucji sygnałów HDMI, HDBaseT i DisplayPort, w tym weryfikację zgodności z zabezpieczeniem HDCP 2.2.

Model 780E zapewnia najbogatszy zestaw funkcji dostępnych w przyrządzie przenośnym – obsługuje testy sygnałów audio, wideo, testy protokołów i kanałów AUX. Przyrząd może szybko przeprowadzić weryfikację różnorodnych urządzeń – źródeł, regeneratorów czy odbiorników. Umożliwia też na testy całych sieci dystrybucji sygnału wideo, w tym sieci heterogenicznych wykorzystujących urządzenia pracujące w standardzie HDMI, DisplayPort i HDBaseT. Żaden inny przyrząd nie daje takich możliwości. Analizator 780E pozwala na szybką diagnozę złożonych sieci dystrybucji sygnału wideo.

Interfejs DisplayPort obsługuje przepustowości do 5,4 Gb/s na 1, 2 lub 4 liniach, natomiast interfejs HDMI pracuje z częstotliwością 600 MHz. Oba interfejsy pozwalają na weryfikację zgodności z HDCP 2.2 i uwierzytelnianie źródeł oraz odbiorników sygnału (wyświetlaczy). Ponadto narzędzie do analizy kanałów AUX (Auxiliary Channel Analyzer – ACA) pozwala monitorować transakcje HDCP 2.2 w ten sam sposób, jak wygląda to w przypadku transakcji HDCP 1.4 obsługiwanych przez istniejące modele z serii 780.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

 

O autorze