Układ u-blox w nowoczesnej opasce bezpieczeństwa

160725dne-ublox-app

Firma Whereable Technologies zastosowała technologię u-blox, dostawcy modułów bezprzewodowych i układów lokalizacji, w nowej opasce-bransolecie RiskBand. Jest to pierwsze ubieralne urządzenie bezpieczeństwa monitorowane na żywo, które nie wymaga połączenia z telefonem komórkowym.

Opaski RiskBand wejdą na rynek jesienią 2016 roku. Umożliwiają one właścicielowi wezwanie pomocy, a także przesłanie obrazu i dźwięku za pomocą pojedynczego, dyskretnego naciśnięcia przycisku. Opaski wykorzystują nowy układ SARA-U201 firmy u-blox – najmniejszy na świecie moduł sieci komórkowej HSPA/GSM pracujący w 5 pasmach. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wezwać ekipę ratowniczą RiskBand z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie jest dostępne połączenie komórkowe. Opaska RiskBand będzie jednym z pierwszych urządzeń, które wykorzystają ten moduł komunikacji działający na całym świecie.

Moduł SARAU201 ma 96 wyprowadzeń i wymiary 16 x 26 x 3 mm, co czyni go najmniejszym modułem sieci komórkowych 2G/3G, jaki kiedykolwiek powstał. Spełnia również formalne wymagania stawiane urządzeniom radiowym na całym świecie. RiskBand będzie zawierać ponadto najnowszy moduł inteligentnej anteny GPS opracowany przez u-blox. Jest to odbiorcza antena dookólna zapewniająca najwyższą jakość funkcji lokalizacji.

Opaska RiskBand jest dostępna na stronie produktu http://www.RiskBand.com – w ofercie jest dwuletnia subskrypcja.

O autorze