LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Linia czytników NFC i RFID firmy AMS sprzedana do STMicroelectronics

loga

Firma AMS dokonała ostatnio kilku przejęć, aby umocnić swą pozycję jako producent czujników, między innymi kupując Cambridge CMOS Sensors (CCMOSS) i MAZeT. Teraz z kolei AMS skoncentrowało się na swoich strategicznych celach, sprzedając akcje i linię czytników NFC i RFID firmie STMicroelectronics.

Sprzedaż nastąpiła ze skutkiem natychmiastowym. Jej celem jest „skupienie się na rozwiązaniach czujnikowych związanych z urządzeniami bezprzewodowymi”. Równocześnie firma zachowuje pewne produkty bezprzewodowe i własność intelektualną z myślą o czujnikach następnej generacji.

Umowa obejmuje własność intelektualna związaną z czytnikami NFC oraz RFID, technologie i ofertę produktów. W zamian za nie AMS otrzyma 79,3 mln USD lub 71,5 mln euro, co oznacza „znaczny” zysk około 37 mln USD uwzględniający oczekiwane wyniki w przyszłości. AMS zachowa prawa do tagów NFC / RFID i związanych z nimi możliwości projektowych. Firma ma w planach tworzenie bezprzewodowych rozwiązań czujnikowych dla Internetu Przedmiotów (IoT) i obsługę przyszłych węzłów czujnikowych.

Transakcja obejmuje własność AMS związaną z NFC, w tym układy wejściowe NFC i wzmacniacze antenowe, a także czytniki RFID wysokich częstotliwości (HF / UHF). Podmioty odpowiedzialne za projektowanie i marketing tej gałęzi znajdują się głównie w Premsaetten w Austrii i w Lublanie w Słowenii. Jest tam zatrudnionych około 50 pracowników, którzy zostaną przeniesieni do STMicroelectronics. AMS utrzyma swoją działalność związaną z bezprzewodowymi tagami NFC / RFID i towarzyszącą im własność intelektualną. Firma zamierza opracować rozwiązania dla IoT, wykorzystując zarówno łączność NFC, jak i RFID do realizacji interfejsów czujników ze swojej oferty.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!