LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Avnet zwiększa kwotę oferowaną za przejęcie Premier Farnell

 

1

Firma Avnet oznajmiła, że osiągnęła porozumienie z zarządem firmy Premier Farnell dotyczące ofert kupna podmiotów należących w całości do Farnella. Oferta o wartości 1,85 GBP w gotówce za akcję oznacza kwotę 691 milionów funtów – o 12,1% więcej, niż 1,65 GBP za akcję oferowane wcześniej przez Datwyler Technical Components. Premier Farnell jest brytyjską firmą z siedzibą w Leeds, która zajmuje się globalną dystrybucją elementów elektronicznych i związanych z nimi produktów. Wykorzystuje wiele kanałów dystrybucji i możliwości marketingowych, aby dotrzeć do projektantów systemów elektronicznych.

Transakcja będzie podlegać ocenie brytyjskiego sądu i może zależeć od dodatkowych warunków, w tym zgody udziałowców Premier Farnell i sądu, urzędów regulacji Unii Europejskiej, USA oraz Izraela i innych szczegółowych uzgodnień.

Zaproponowane warunki umowy są dokładniej opisane w wydanym oświadczeniu zgodnie z ustawą UK dotyczącą przejęć. Można zapoznać się z nimi bliżej na stronie Avnet. Avnet otrzymał rekomendację od właścicieli 15% akcji Premier Farnell. Taka rekomendacja wygaśnie, jeśli ktoś zaoferuje wyższą cenę, a Avnet nie przebije tej oferty w ciągu 21 dni. Po zakończeniu transakcja zostanie wliczona do dochodów firmy – pomijając oczekiwany efekt synergii i zwrot kosztów inwestycji Avnet.

Zarząd Avnetu stoi na stanowisku, że przejęcie to znacznie wzmocni pozycję firmy na globalnym rynku układów cyfrowych.

Klienci Premier Farnell uzyskają dostęp do rozbudowanego łańcucha zaopatrzenia, co pozwoli szybko dostarczać nowe produkty w ilościach hurtowych. Z kolei klienci Avnetu będą mogli przeprowadzać pewne badania techniczne przez Internet dzięki usługom oferowanym przez Premier Farnell. Avnet liczy na to, że połączenie firm pozwoli zdobyć rynek na wcześniejszym etapie powstawania projektu. Wzmocni też strategię obecności Avnetu na rynku. Ostatecznym celem jest rynek przemysłowego Internetu Przedmiotów – kompletne produkty i rozwiązania dla przedsiębiorstw.