RS Components wspiera młodych inżynierów

Premiera RT07-35

RS Components partnerował zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej, przy budowie najnowszego bolidu RT-07. Zespół ten przez rok tworzył projekt, którego efektem jest wspomniany bolid będący kompilacją najlepszych rozwiązań z dziedziny technologicznej i motoryzacyjnej.

Warto przy tym wspomnieć, że projekt PWR Racing Team jest częścią inicjatywy międzynarodowej Formuła Student, mającej na celu organizację zawodów dla studentów, gdzie każdy z zespołów ma za zadanie skonstruować własny bolid, by potem wystartować w wyścigu. Duch zawodów nie tkwi jednak wyłącznie w samym wyścigu, który jest zwieńczeniem działalności zespołu, ale głównie w pracach projektowo-konstrukcyjnych prowadzonych w ciągu roku przez drużyny z całego świata. Organizowane na całym świecie zawody Formula Student są areną zmagań młodych inżynierów.

PWR Racing Team wraz ze swoim najnowszym bolidem, którego premiera odbyła się 3 czerwca we Wrocławiu, wystąpi w tym sezonie wyścigowym na torach: Silverstone w Wielkiej Brytanii, Hockenheimring w Niemczech oraz Most w Czechach.

Zespół RS Components Polska jest niezmiernie dumny, że może być częścią tak wspaniałego projektu, utalentowanego zespołu studentów Politechniki Wrocławskiej i razem z nimi odnosić międzynarodowe sukcesy.

RS Components serdecznie zachęca młodych inżynierów oraz studentów do odwiedzania strony RS Online, na której można znaleźć informacje o nowościach w branży oraz o organizowanych przez RS konkursach dla studentów i wygrać cenne nagrody!

Zaprasza również do odwiedzenia portalu DesignSpark – platformy online zrzeszającej ponad 250 000 użytkowników z całego świata. Można tam znaleźć cenne wskazówki, wymieniać się pomysłami oraz korzystać z bezpłatnych zasobów oraz narzędzi do projektowania.

 

O autorze