CML Microcircuit i Etherstack łączą siły przy rozwiązaniach DMR 2 i 3 poziomu

600_cml_eth

Współpraca będzie polegać na wspólnym rozwijaniu protokołów dla układów radiowych firmy CML.

DMR (od ang. Digital Mobile Radio), to najszybciej rosnący standard łączności cyfrowej na rynku szeroko rozumianej lądowej komunikacji radiowej (z ang. Land Mobile Radio, w skrócie LMR), według IHS wart już 18 miliardów dolarów. CML Microcircuits jest jedną z ważniejszych firm na tym rynku, od lat wprowadzającą nowatorskie produkty. Dzięki współpracy z Etherstack – firmą zajmującą się sprzedażą licencjonowanego oprogramowania do urządzeń bezprzewodowych o wysokim stopniu niezawodności – pod jednym dachem będą mogli usiąść specjaliści od sprzętu i oprogramowania, zmniejszając tym samym koszta i czas dostarczenia gotowych produktów na rynku, a zarazem zwiększając stopień ich przetestowania i wzajemnej kompatybilności.

Obszar współpracy ma objąć rozwiązania poziomu 2 i 3. W odróżnieniu od poziomu 1 są one skierowane do profesjonalnych dużych klientów, wymagających nie tylko komunikacji głosowej, ale także możliwości przesyłania danych a w przypadku poziomu 3 nawet komunikacji z wykorzystaniem protokołów IPv4 i IPv6. Urządzenia tego typu wykorzystują także większe moce nadawcze a czasami nawet dedykowane stacje bazowe.

Stosowane przez Etherstack elastyczne licencje zapewnią użytkownikom możliwość pełnej kontroli nad oprogramowaniem działającym w ich układach.

Dystrybutorem produktów CML w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze