LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

WaRP7 ułatwi stworzenie noszonych na ciele urządzeń IoT

600_FAR012-HiRes

NXP Semiconductors wprowadza nowy zestaw rozwojowy na rynek Internetu Rzeczy (IoT) i urządzeń noszonych na ciele (wearables).  Zestaw rozwojowy WaRP7 jest modułem opracowanym i zrealizowanym we współpracy z Farnell element14 i jest już dostępny w sprzedaży. Moduł został zaprojektowany od podstaw tak, aby ułatwić projektantom rozwiązywanie problemów najczęściej występujących w trakcie tworzenia projektu. Dobrym przykładem może być  zapewnienie łączności bezprzewodowej i długiego czasu pracy na baterii w urządzeniu o małym rozmiarze. WaRP7 to projekt open-source zawierający kompletny pakiet oprogramowania, dzięki któremu projektanci mogą tworzyć innowacyjne projekty bez ograniczeń licencyjnych. Rozwiązanie to skraca czas wprowadzenia produktu do sprzedaży i pozwala skupić się na cechach wyróżniających urządzenie na konkurencyjnym rynku. Nieustanne dążenie do tworzenia coraz mniejszych, lżejszych i bardziej wydajnych komponentów napędza rozwój rynku IoT i urządzeń noszonych, otwierając przed projektantami nowe możliwości.

Dynamiczny rozwój rynku Internetu Rzeczy stwarza nowe wyzwania i wymusza zmiany w branży, kierując projektowanie i produkcję na nowe tory. WaRP7 został opracowany z myślą o spełnieniu wymagań różnych obszarów zastosowań, takich jak inteligentne domy, monitory pracy serca, czy urządzenia  noszone na ciele dla sportowców.

David Schen, Dyrektor ds. Technicznych w firmie Farnell element14, powiedział: „Doświadczenie jakie posiada nasza firma w projektowaniu układów o małych rozmiarach i nasze możliwości produkcyjne oraz doświadczenie we wspieraniu społeczności projektantów pomogły opracować WaRP7. Jest to platforma, która rozwiązuje najważniejsze obecnie wyzwania technologiczne. Ponadto gwarantuje długi czas życia projektu, który będzie użyteczny także w przyszłości pomimo ciągłego rozwoju rynku. Mamy nadzieję, że ten układ okaże się rewolucją w branży. Stanowi on naszą odpowiedź na pytanie, czego potrzebują projektanci, aby osiągnąć sukces na rynku urządzeń noszonych na ciele.”

Najważniejsze cechy WaRP7:

  • Długi czas pracy na baterii: WaRP7 jest oparty na procesorze aplikacyjnym NXP i.MX 7Solo. Unikalna heterogeniczna, wielordzeniowa architektura oferuje tryby oszczędzania energii – kluczowe dla większości projektów IoT i urządzeń noszonych. Jednocześnie zapewnia wystarczającą moc do obsługi zaawansowanych systemów operacyjnych i rozbudowanego interfejsu użytkownika.
  • Łączność: WaRP7 oferuje liczne funkcje łączności, umożliwiając realizację różnych scenariuszy, w tym komunikację pola bliskiego (NFC). Wielofunkcyjny moduł radiowy Type 1DX firmy Murata zapewnia obsługę protokołu 802.11b/g/n (Wi-Fi) oraz Bluetooth 4.1classic i Low Energy (LE).
  • Funkcjonalność: WaRP7 pozwala wykorzystać możliwości tradycyjnych narzędzi projektowych. Jest przy tym wolny od ograniczeń licencyjnych i stanowi projekt open-source.
  • Miniaturyzacja: WaRP7 jest jednym z najmniejszych rozwiązań tego typu. Powierzchnia płytki zawierającej główny procesor to ok. 2 x 4 cm.

WaRP7 jest jedną z najbardziej wydajnych platform rozwojowych opartych na procesorze aplikacyjnym, przeznaczoną do testowania i szybkiego wdrażania produktów o małych rozmiarach. Dzięki wykorzystaniu heterogenicznej, wielordzeniowej architektury układu i.MX 7Solo, WaRP7 daje możliwość obniżenia poboru mocy oraz kosztu elementów. Zapewnia również elastyczność i funkcjonalność, które umożliwiają wykorzystanie jej w wielu urządzeniach IoT oraz produktów noszonych na ciele.

Zestaw WaRP7 jest oparty na procesorze aplikacyjnym NXP i.MX 7Solo, który zawiera zaawansowany rdzeń ARM Cortex-A7, a także rdzeń ARM Cortex-M4. Posiada rozbudowane funkcje, takie jak wbudowane czujniki, łączność NFC, Bluetooth, Bluetooth Smart (LE) oraz Wi-Fi, zawiera również wbudowaną zewnętrzną pamięć LPDDR3. WaRP7 oferuje ponadto bogate rozwiązania multimedialne – obsługę portu wyświetlacza MIPI-DSI, wbudowaną kamerę i obsługę audio. Jest to urządzenie o wysokiej skali integracji z wbudowanymi czujnikami, akumulatorem i układem zasilania.

Dodatkowo WaRP7 ułatwia pracę programistów tworzących na Linuksie, obsługuje rozszerzone funkcjonalności interfejsu użytkownika i stosy protokołów. Możliwe jest rozbudowanie platformy WaRP7 za pomocą gniazda rozszerzeń MikroBus, do którego można podłączyć ponad 200 różnych płytek z serii Click.

WaRP7 ma wsparcie ze strony społeczności projektantów oraz potencjału projektowego i produkcyjnego firmy Farnell element14, która umieściła już ten produkt w swojej ofercie. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na: www.element14.com/WaRP7