Nowe, 10-bitowe oscyloskopy LeCroy HDO9000

LeCr2

Firma Teledyne LeCroy wprowadziła na rynek HDO9000 – oscyloskopy o wysokiej rozdzielczości, zapewniające wysoką precyzję pomiaru oraz wygodę użytkowania.

Najważniejszą cechą oscyloskopu HDO9000 jest technologia HD1024, która zapewnia rozdzielczość pionową 10 bitów w paśmie 4 GHz. Przebiegi są ostre i wyraźnie, ukazują drobne szczegóły sygnału, których nie widać na ekranie konwencjonalnego oscyloskopu 8-bitowego. Dzięki zastosowaniu technologii HD1024 oscyloskopy wysokiej rozdzielczości HDO9000 automatycznie wybrierają najlepszą konfigurację przetwornika analogowo-cyfrowego (ADC) w sposób dynamiczny w zależności od aktualnych warunków pomiaru. Dlatego też oscyloskop zawsze zapewnia optymalną rozdzielczość. Dzięki ulepszonej filtracji HDO9000 może uzyskać jeszcze wyższą rozdzielczość – nawet do 13,8 bita. Podobnie jak wszystkie przyrządy z rodziny Teledyne LeCroy HDO, model HDO9000 wykorzystuje architekturę, która zapewnia niezwykle niski poziom szumów, a tym samym wysoką efektywną liczbę bitów (ENOB).

Oscyloskop HDO9000 wykorzystuje interfejs MAUI oraz rozwiązanie OneTouch, które pozwala użytkownikowi wykonać wszystkie typowe operacje za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Przekłada się to na wygodniejszą i sprawniejszą pracę. Intuicyjna interakcja z oscyloskopem znacząco skraca czas konfiguracji pomiaru. Jednocześnie jasny ekran wysokiej rozdzielczości o przekątnej 15,4 cala i krótki czas reakcji usprawniają pracę z interfejsem MAUI oraz OneTouch.

Poza standardowym wszechstronnym zestawem narzędzi, Teledyne LeCroy oferuje też wiele opcjonalnych pakietów oprogramowania. Dzięki nim HDO9000 jest w stanie zrealizować dowolne zadania testowo-pomiarowe. Wśród pakietów znajdują się narzędzia do automatycznych testów zgodności ze standardami, jak również wielofunkcyjne zestawy do debugowania. Dostępny jest też zestaw pakietów dla określonych protokołów i obsługi wykresów oczkowych, które współpracują z intuicyjnymi narzędziami do wyzwalania i dekodowania. Pakiety do obsługi danych szeregowych rozszerzają bogaty zestaw wbudowanych narzędzi matematycznych, pomiarowych, możliwości debugowania i dokumentacji. Wszystko to razem daje możliwość przeprowadzenia wszechstronnej analizy w pracowni czy w laboratorium. Pakiety przeznaczone do konkretnych zastosowań pozwalają sprawnie przeprowadzać badania w typowych scenariuszach projektowych i testowych.

Dostępne rozszerzenia obejmują również filtrację cyfrową, analizę widma, analizę mocy i zasilaczy impulsowych oraz inne. Zaawansowane opcje konfiguracji pozwalają użytkownikom zdefiniować własne parametry i funkcje matematyczne, zapewniając nieograniczone możliwości analizy w unikalnych zastosowaniach.

Modele obsługujące sygnały mieszane (z oznaczeniem „-MS”) mają 16 linii cyfrowych, które można wykorzystać do wyzwalania, dekodowania i pomiarów w celu analizy niestabilności czasowych lub też ogólnych testów i badań projektów cyfrowych. Ponadto oscyloskop HDO9000 jest kompatybilny z analizatorem cyfrowym wysokiej szybkości HDA125. Przyrząd ten zapewnia częstotliwość próbkowania 12,5 GS/s na 18 kanałach wejściowych. Z kolei obsługa systemu sond QuickLink jest przydatna podczas akwizycji sygnałów cyfrowych z dużą szybkością. Te rozszerzenia dla sygnałów mieszanych pozwalają zachować niewykorzystane kanały analogowe do obserwacji defektów w warstwie fizycznej.

Więcej informacji o oscyloskopach wysokiej rozdzielczości Teledyne LeCroy HDO9000 można znaleźć na stronie teledynelecroy.com/hdo9000.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

O autorze