Pomiary charakterystyk urządzeń na smartfonie – aplikacja Tektronix

iPad+touch+tablet+pic_rsz

Firma Tektronix zaprezentowała aplikację Keithley IVy dla urządzeń iPhone, iPad oraz urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, która umożliwia wygodne i sprawne wykonywanie pomiarów z wykorzystaniem przyrządów 2600B SourceMeter (SMU). Jest ona dostępna do pobrania w serwisie App Store. Zaktualizowana wersja dla urządzeń z systemem Android, obsługująca przyrządy bezprzewodowe, jest również dostępna w sklepie Google Play.

Aplikacja IVy pozwala szybko i bezproblemowo wykonać pomiary charakterystyk prądowo-napięciowych. Ułatwia także diagnozowanie urządzenia oraz współpracę z innymi członkami zespołu. Używając aplikacji Keithley IVy inżynierowie mogą korzystać z interaktywnej wizualizacji wyników pomiarów oraz z możliwości ich udostępniania. Skutkuje to oszczędnością czasu i zwiększeniem produktywności całego zespołu.

IVy wykorzystuje w pełni możliwości interfejsów urządzeń Apple i Android, umożliwiając jednoczesną kontrolę poziomów wejściowych, monitorowanych wartości i wyników testu. Pozwala to na łatwą analizę graficzną charakterystyk I-V, stabilności urządzenia, czasu odpowiedzi i dryftu układów elektronicznych – poprzez proste powiększanie i przewijanie otrzymywanych charakterystyk dotykiem. Dane oraz wykresy można przekazywać współpracownikom wykorzystując do tego celu typowe rozwiązania takie jak: e-mail, wiadomości i serwery wymiany plików.

Darmowa aplikacja jest kompatybilna z przyrządami Keithley z serii 2600B SourceMeter z oprogramowaniem producenta w wersji 3.1.0 lub wyższej.

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, www.tespol.com.pl.

O autorze