[WARSZAWA] Projektowanie systemów zasilania – bezpłatne seminarium Maxim Integrated

max

Cykl całodniowych seminariów dotyczących zasilaczy prądu stałego jest przeznaczony dla projektantów systemów zasilania. Wydarzenie to będzie miało swoje edycje w wielu miastach Europy.

Architekci systemów i projektanci zasilaczy mają szansę zapoznać się z istotnymi zagadnieniami dotyczącymi sprawności, odprowadzania ciepła, rozmiaru, izolacji i ochrony systemu. Bezpłatne całodniowe seminarium jest organizowane przez Maxim Integrated Products we współpracy z partnerem dystrybucji Avnet Silica.

Szeroki zakres wartości napięcia wejściowego, które często stosowane są w przemyśle, medycynie, systemach telekomunikacji i innych obszarach, sprawia że trudno jest uzyskać wymaganą wydajność i rozmiar systemu zasilania. Podczas darmowych, całodniowych seminariów organizowanych od września do października zostaną omówione zagadnienia najważniejsze dla projektantów systemów zasilania – od podstaw teoretycznych do wymagających problemów zgłoszonych przez uczestników.

Seminarium „DC Power System Design” w Warszawie odbędzie się 18 października.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch sesjach teoretycznych dysertacji, po których nastąpi projektowanie, symulacja i testy prawdziwych systemów. W większości miast wykłady teoretyczne będą prowadzone przez głównego projektanta systemów zasilania, dr. Martina Moerza.

Tematyka seminarium

  • Teoria zasilaczy impulsowych prądu stałego pracujących w szerokim zakresie napięć wejściowych – z izolacją lub bez
  • Projektowanie synchronicznych przetwornic obniżających napięcie i modułów zasilania pracujących w szerokim zakresie napięć
  • Projektowanie topologii izolowanych zasilaczy prądu stałego bez użycia sprzęgaczy optycznych
  • Praktyczne sesje i demonstracje – pokaz zastosowań narzędzi do symulacji i zabezpieczenia systemu

Seminaria te zostały specjalnie przygotowane, aby przedstawić rozwiązania problemów spotykanych w dzisiejszych systemach zasilania. Maxim wprowadził wiele nowych rozwiązań, zwiększających sprawność i trwałość układów, a także prowadzących do zmniejszenia rozmiarów urządzeń i uproszczenia ich obsługi. Układy Maxim są wykorzystywane przez wiodących światowych przemysłowych producentów. Dzięki seminariom „DC Power System DeeDesign” projektanci będą mieli szansę przeszkolić się w zakresie tych technologii.

O autorze