LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe sterowniki logiczne RS Pro w ofercie RS Components

rs499

Firma RS Components powiększyła gamę wysokiej jakości produktów własnej marki RS Pro o sterowniki logiczne — przystępne cenowo podstawowe rozwiązanie do układów sterowania stosowanych w maszynach pakujących, w sterowaniu oświetleniem, automatyce budynków i systemach napełniania.

Sterowniki logiczne – inteligentne urządzenia, które są niezbędnym wyposażeniem w zakładach produkcyjnych wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania. Wykorzystuje się je niemal w każdej aplikacji przemysłowej, umożliwiając komunikację w ramach jednego systemu lub większych sieci. Zasadniczo są przeznaczone do niewielkich układów stosowanych w utrzymaniu budynków oraz do niewielkich aplikacji przemysłowych. Sterownik logiczny może zastąpić kilka przekaźników, programatorów czasowych lub liczników, ponieważ łączy wszystkie funkcje w jednym urządzeniu.

Sterowniki logiczne RS Pro są dostępne w atrakcyjnej cenie, niższej od ceny ich markowych odpowiedników, i obejmują cztery modele w wersjach 12/24 V DC i 110/240 V AC, zarówno z wbudowanym wyświetlaczem, jak i bez niego. W ofercie znalazły się także dwa powiązane moduły rozszerzające, które umożliwiają wyposażenie układu sterowania w dodatkowe wejścia i wyjścia (osiem wejść i cztery wyjścia) oraz dwa towarzyszące moduły komunikacyjne RS485, które służą do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak pulpity HMI lub do integracji z istniejącymi systemami.

Sterowniki logiczne i moduły rozszerzeń są zamknięte w wytrzymałej obudowie do montażu na szynie DIN, co ułatwia ich stosowanie w szafach sterowniczych i skrzynkach przyłączeniowych.

Seria obejmuje również kabel USB do programowania modułu logicznego, umożliwiający przesyłanie programów z komputera, oraz moduł pamięci, który zapewnia łatwe klonowanie programów na inne sterowniki RS Pro bez użycia komputera. RS dostarcza także oprogramowanie do projektowania graficznego, dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakupu licencji.

Nowe sterowniki logiczne RS Pro to produkty przeznaczone dla inżynierów z działów utrzymania ruchu, projektantów maszyn i paneli, firm zajmujących się produkcją oryginalnego sprzętu (OEM), firm z branży automatyki przemysłowej oraz dla klientów, którzy z myślą o ograniczeniu kosztów poszukują wydajnych i przystępnych cenowo zamienników do całych systemów lub mniejszych układów sterowania.

Produkty RS Pro łączą w sobie jakość, wydajność i atrakcyjną cenę, a certyfikat jakości RS, którym są sygnowane, gwarantuje zgodność z najwyższymi obowiązującymi branżowymi wymogami jakościowymi.

 

Autor: RS Components