[WEBINARIUM] Tanie, energooszczędne 32-bitowych mikrokontrolery PIC32MM

microcontrollers-microchip-pic32mm-devices-designed-for-the-internet-of-things-and-not-only

Future Electronics zaprasza na zorganizowane przy udziale firmy Microchip webinarium poświęcone nowej rodzinie tanich, energooszczędnych 32-bitowych mikrokontrolerów firmy Microchip

Nowe mikrokontrolery zmieszczą się w niewielkich urządzeniach dzięki małym obudowom, których wymiary zaczynają się od 4 x 4 mm.. Zintegrowane układy peryferyjne niezależne od rdzenia zostały zaprojektowane z myślą o odciążeniu głównego procesora, co pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii. Dzięki temu rozwiązaniu mikrokontroler może pozostać w trybie głębokiego uśpienia, który zapewnia pobór prądu poniżej 500 nA.

Układy PIC32MM znajdują już zastosowanie, np. w węzłach czujnikowych IoT (Internetu Przedmiotów), w tanich sterownikach silników BLCD, w termostatach podłączonych do sieci, w przenośnych urządzeniach medycznych, w urządzeniach dla sportowców i systemach automatyki budynkowej. Takie urządzenia można łatwo zaprojektować, korzystając z narzędzia MPLAB Code Configurator. Pozwala ono skrócić czas projektowania dzięki przystępnemu interfejsowi graficznemu (GUI) umożliwiającego konfigurację i inicjalizację układów peryferyjnych.

Podczas webinarium zostaną także omówione nowe płytki projektowe Explorer 16/32, które stanowią podstawową platformę dla wszystkich 16- i 32-bitowych projektów Microchip.

Webinarium przygotowano z myślą o projektantach wykorzystujących mikrokontrolery PIC18, PIC24, PIV32MX lub dowolne produkty konkurencji oparte na rdzeniu M0/M0+ lub poszukujących tanich i energooszczędnych kontrolerów do swojego następnego projektu.

Poza możliwością lepszego poznania tanich i energooszczędnych 32-bitowych mikrokontrolerów Microchip będzie też okazja zdobycia przez jednego z uczestników darmowej płytki Explorer 16/32 oraz modułu rozszerzeń PIC32MX.

Webinarium odbędzie się we środę 12 października 2016 o godz. 20:00 czasu polskiego i potrwa godzinę.

O autorze