Zestaw Switch Design Kit dla IoT od Farnell element14

esdk_cmyk_300dpi_wht

Zestaw opracowany we współpracy z EnOcean oraz 3YOURMIND jako pierwszy pozwala na wykorzystanie druku 3D i odzyskiwania energii w samowystarczalnych urządzeniach Internetu przedmiotów (IoT).

Firma Farnell element14 rozpoczęła dostawy zestawu projektowego EnOcean Switch Design Kit, który został opracowany we współpracy z 3YOURMIND, portalem internetowym zapewniającym dostęp do profesjonalnych usług druku 3D. Zestaw pozwala użytkownikom stworzyć własny przełącznik w oparciu o dane projektowe dostarczone przez EnOcean.

Zestaw projektowy EnOcean Switch jest gotowym do użycia zestawem powstałym z myślą o Internecie Przedmiotów – jest przy tym funkcjonalny i tani. Stanowi on punkt wyjścia dla rozwoju tej rewolucyjnej technologii i tworzenia prototypów przez innowacyjnych przedsiębiorców lub konstruktorów.

Projekt pozwala na wykorzystanie technologii odzyskiwania energii, która usuwa najważniejszą barierę w rozwoju nowych koncepcji i rozwiązań. Technologia ta umożliwia odzyskiwanie energii otoczenia z ruchu, światła i temperatury ośrodka w celu zasilenia czujników i systemów komunikacji radiowej.

Z punktu widzenia konstruktorów to rozwiązanie ma wiele zalet. Zamiast planowania złożonej sieci połączeń w projekcie wystarczy umieścić samowystarczalne energetycznie urządzenie EnOcean. Możliwa jest realizacja praktycznego przełącznika i sterowanie oświetleniem bez potrzeby prowadzenia kabli. Przełączniki można swobodnie dodawać w miejscach, gdzie są potrzebne, na przykład bezpośrednio przy łóżku. Współpraca z 3YOURMIND pozwoliła zaprojektować obudowy przełączników, które można łatwo zintegrować w dowolnym projekcie – unikając wrażenia słabej estetyki ręcznie wykonanych elementów

Zestaw projektowy EnOcean Switch jest już dostępny w ofercie Farnell element14 na terenie Europy i Wielkiej Brytanii. Elementy wykonane w technologii druku 3D można zamówić bezpośrednio u 3YOURMIND.

Więcej informacji o zestawie EnOcean Switch można uzyskać na forum społeczności element14 oraz na stronie Design Center element14.

O autorze