LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Zestaw startowy Raspberry Pi 3 już w ofercie RS Components

600_rs545-raspberry-pi-3-starter-kit

Firma RS Components ogłosiła wprowadzenie do oferty oficjalnego zestawu startowego Raspberry Pi 3 opracowanego przez fundację Raspberry Pi. Ten nowy zestaw produktów pozwala projektantom odkrywać, programować i eksperymentować dzięki projektowi Raspberry Pi, wszystko to w ciągu kilku minut podczas zajęć szkolnych, w laboratorium lub w domu. Oficjalny zestaw startowy Raspberry Pi 3 ma wszystko to, czego użytkownicy potrzebują, aby szybko i łatwo przystąpić do prac projektowych — wystarczy jedynie podłączyć kilka przewodów oraz podłączyć płytkę do telewizora lub monitora.

Zestaw zawiera najnowszy jednopłytkowy komputer Raspberry Pi o rozmiarach karty kredytowej: Raspberry Pi 3 model B, który jest o wiele wydajniejszy od poprzedniego modelu dzięki 64-bitowemu, potężnemu czterordzeniowemu procesorowi ARM Cortex-A53. Dodatkowo zawiera umieszczone bezpośrednio w płytce moduły łączności bezprzewodowej, które zapewniają łączność Bluetooth i LAN jako standard przy projektach układów do sieci Internet of Things (IoT), co zapewnia ich szybsze i łatwiejsze opracowanie.

Dołączona do zestawu karta mikroSD zawiera nowe oprogramowanie NOOBS (New Out Of Box Software) — system operacyjny ze zmodyfikowanym, lecz znajomym pulpitem ukazującym ikony programu i menu z wykazem wszystkich dostępnych programów płytki. Po uruchomieniu i uzyskaniu dostępu do Internetu poprzez podłączenie przewodu Ethernet do routera szerokopasmowego, na wyświetlaczu wyświetlają się dostępne systemy operacyjne, takie jak Pidora, OpenElec, RaspBMC, RISC OS, Arch i Linux. System operacyjny Raspbian jest instalowany do konfiguracji bez łączności Ethernet.

Zestaw startowy Raspberry Pi 3 zawiera także inne oficjalne produkty Raspberry Pi, w tym czerwono-białą obudowę, białą mysz USB i klawiaturę oraz biały zasilacz USB z wymiennymi nasadkami do stosowania w Wielkiej Brytanii, Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Ponadto zawiera on biały przewód HDMI2.0 o długości 1 m oraz instrukcję „Adventures in Raspberry Pi” z opisem dziewięciu zabawnych projektów, które mogą zainspirować użytkowników do projektowania i tworzenia własnych kreatywnych i innowacyjnych układów.

Zestaw startowy Raspberry Pi 3 jest dostępny w ofercie RS w krajach EMEA i rejonie Azji i Pacyfiku. Jego cena w Polsce wynosi 546,59 zł netto.

Więcej informacji na temat produktów Raspberry Pi w ofercie RS można uzyskać na stronie http://pl.rs-online.com/web/generalDisplay.html?id=raspberrypi

Autor: RS Components