LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Nowe pakiety szkoleniowe Mathworks dla Raspberry Pi, Arduino Uno oraz BeagleBone Black

mathworks

Firma Farnell element14 wprowadziła do oferty trzy nowe edycje popularnego pakietu „Learn to Program” opracowanego przez MathWorks. Są one przeznaczone dla platform Raspberry Pi3, Arduino Uno oraz BeagleBone Black. Pakiety zapewniają dostęp do kompletu sprzętu i oprogramowania potrzebnego do rozpoczęcia pracy – w tym środowiska Matlab and Simulink Student Suite.

Pakiet MathWorks Learn to oprogramowanie dające użytkownikom następujące możliwości:

  • Odczyt i zapis danych z czujników i ich analiza przy użyciu gotowych funkcji do przetwarzania sygnałów, uczenia maszynowego, przetwarzania obrazu i innych.
  • Tworzenie algorytmów za pomocą intuicyjnego w obsłudze środowiska opartego na schematach blokowych, a następnie uruchomienie na niezależnej platformie sprzętowej.
  • Symulację algorytmów i pracy całego systemu, a także interaktywną zmianę i optymalizację parametrów algorytmu pracującego na platformie sprzętowej.

Pakiet oprogramowania składa się z programu Matlab Simulink oraz 10 dodatków przeznaczonych do takich zastosowań, jak sterowanie, analiza sygnałów, testy, pomiary i wiele innych. Pakiet zawiera również instrukcję szybkiego uruchomienia, która umożliwia szybkie stworzenie czegoś, co działa i daje satysfakcję – od wyświetlania temperatury do systemu rozpoznawania twarzy.

Pakiet MathWorks Learn to program pozwalający studentom tworzyć projekty sprzętowe przy użyciu tych samych narzędzi, z których na co dzień korzystają inżynierowie i naukowcy. Pakiety można zamówić w serwisie Farnell element14.