Lattice Semiconductor będzie przejęte przez Canyon Bridge Capital Partners za 1,3 mld dolarów

logs

Firmy Lattice Semiconductor oraz Canyon Bridge Partners ogłosiły podpisanie porozumienia, na mocy którego Canyon Bridge przejmie wszystkie pozostałe akcje Lattice za około 1,3 mld USD. Oznacza to cenę 8,30 USD za akcję i jest to o 30% więcej, niż ostatni kurs Lattice z 2. listopada tego roku – dnia przed ogłoszeniem umowy. Prywatyzacja jest związana ze skupieniem firmy na kluczowych strategiach. Lattice będzie kontynuować działalność w swej siedzibie w Portland w stanie Oregon jako spółka podlegająca Canyon Bridge.

Transakcja została jednogłośnie zaakceptowana przez zarządy obu firm i zostanie sfinalizowana na początku 2017 roku. Transakcja jest uzależniona od zgody organów regulacji, szczegółowych warunków końcowych i zgody akcjonariuszy Lattice. Zarówno Lattice, jak i Canyon Bridge będą aktywnie współpracować z urzędami regulacji podczas procesu oceny transakcji.

Po zakończeniu transakcji Lattice zostanie samodzielnym podmiotem podległym Canyon Bridge, a starsza kadra menedżerska Lattice będzie kontynuować pracę w obecnej siedzibie firmy w Portland.

O autorze