Nowe obudowy Bernic do montażu na szynie DIN

600bernic

Główną zaletą obudów DIN BOX, przeznaczonych dla systemów kontroli procesów oraz automatyzacji produkcji, jest możliwość ich szybkiego montażu na zatrzaski, bez użycia śrub.

Szybki montaż dotyczy zarówno płytki PCB jak i wszystkich krawędzi obudowy. Co więcej, ścianki wykonano z materiałów pozwalających na łatwe frezowanie otworów na złącza lub napisów. Boczne ściany zaprojektowano też tak, aby można było łatwo wyłamać w nich dodatkowe otwory. Obudowy DIN BOX mogą więc znacząco obniżyć koszty montażu instalacji.

Obudowy występują w dwóch wersjach: M22 i M45, pozwalających na montaż modułów o szerokości odpowiednio 22,5 mm lub 45 mm. W każdej można umieścić dwie płytki PCB o długości 104,5 mm i szerokości 77 mm, w których może łącznie płynąć prąd o natężeniu nawet 36 A. Obudowy wykonano z niepalnego materiału Lexan 940 i są domyślnie oferowane w kolorze szarym. Bernic oferuje jednak szeroką paletę barw do wyboru oraz umożliwia zamawianie obudów z wyciętymi już otworami na złącza, diody lub przełączniki – zarówno w ściankach bocznych jak i w pokrywie górnej.

Producent przewiduje, że obudowy DIN BOX znajdą zastosowanie jako moduły kontroli procesów, przekaźniki danych pomiarowych lub przy automatyzacji produkcji.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze