Nowy mikrokontroler NXP SmartMX2 P60 Step-Up! Secure Element z nową technologią Intrinsic-ID

loga

Technologia opracowana przez Intrinsic-ID zapewnia bezpieczne uwierzytelnienie i poufną wymianę danych. Pamięć SRAM PUF pomaga układowi SmartMX2 zabezpieczyć dane płatnika oraz usługi e-administracji przed kradzieżą tożsamości.

Firma Intrinsic-ID ogłosiła, że jej technologia SRAM PUF (Physical Unclonable Functions) została wykorzystana w mikrokontrolerach NXP Semiconductor o nazwie SmartMX2 P60 Step-Up!. Są to układy, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Konieczność ochrony przed klonowaniem i użycia silniejszych zabezpieczeń klucza szyfrującego jest coraz pilniejsza ze względu na wzrost liczby kradzieży tożsamości. Rozwiązanie SRAM PUF opracowane przez Intrinsic-ID pozwala otrzymać unikalne identyfikatory z pamięci SRAM układu, których można użytć w charakterze klucaz zabezpieczeń dla mikrokontrolera SmartMX2.

Opracowana przez Intrinsic-ID technologia zabezpieczająca przez klonowaniem SRAM PUF generuje identyfikatory bardziej unikalne, niż odciski palców człowieka. Pozwala zabezpieczyć karty czipowe w takich zastosowaniach, jak e-paszport, karty identyfikacyjne, prawo jazdy czy karta medyczna i  karty płatnicze, a także zapewnić bezpieczeństwo systemów wbudowanych. Szeroka dostępność mikrokontrolerów SmartMX2 pomaga zapewnić bezpieczeństwo systemów na całym świecie dzięki wysokiej jakości zabezpieczeniu PUF.

NXP dąży do tworzenia jak najwyższej jakości produktów, które spełniają wyśrubowane standardy bezpieczeństwa. Są one niezbędne w takich zastosowaniach, jak płatności, e-administracja i kontrola dostępu. Stosując technologię SRAM PUF Intrinsic-ID w układach SmartMX, NXP jest w stanie nadążyć za wymaganiami rynku, który domaga się coraz lepszych zabezpieczeń w systemach identyfikacji.

O autorze