Polskie firmy zainteresowane IQRF

1-sebastian-hopp-from-microrisc

Organizacja IQRF, tworząca technologie Internetu Rzeczy, zorganizowała w październiku 2016 konferencję w Warszawie. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród polskich inżynierów i przedsiębiorców.

Spotkanie w stolicy Polski zgromadziło prezentacje przedstawicieli najważniejszych firm zrzeszonych w IQRF Alliance. O założeniach i rozwoju standardu opowiadał sam CEO organizacji – Šimon Chudoba. Od kolejnych prelegentów można było się dowiedzieć między innymi o nowym systemie IQRF OS 4.0, o wymaganiach stojących przed chmurowymi serwisami IBM oraz o strategii Intela na poruszanie się w świecie produktów IoT. Wielu innych członków IQRF opowiadało o swoich produktach, strategiach i wizjach rozwoju tego działu współczesnej elektroniki. Swoje prezentacje demonstrowali nie tylko przedstawiciele powszechnie cenionych na świecie firm, jak IBM, Intel czy AAEON oraz polskich organizacji naukowo-technicznych, jak Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów czy Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, ale także praktycy realizujący nietypowe zamówienia, jak Firma Inżynierska Michał Smolnik. Ciekawym punktem konferencji było omówienie konkretnych aplikacji działających już w rzeczywistości.

Nie zabrakło także szkolenia technicznego o systemie bezpieczeństwa danych, które przeprowadził inżynier z czeskiej firmy Microrisc, szturmem podbijającej światowy rynek Internetu Rzeczy.

Organizatorzy konferencji byli zadowoleni z licznego przybycia uczestników oraz mają nadzieję na nawiązanie ściślejszej współpracy z polskimi przedsiębiorcami i możliwość organizacji kolejnych spotkań w Polsce.

Dystrybutorem produktów IQRF w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze