Konkurs element14 „Safe & Sound” na projekt urządzenia elektronicznego do noszenia

safe

element14, największa na świecie społeczność projektantów urządzeń elektronicznych, uruchomiła nowy konkurs projektowy dla projektantów i inżynierów o nazwie „Safe and Sound”.  W tym sponsorowanym przez firmę Texas Instruments (TI) konkursie wyzwanie element14 podejmie 15 członków społeczności, których zadaniem będzie opracowanie urządzenia do noszenia, które chroni użytkownika przed zagrożeniami osobistymi i związanymi z otoczeniem, a także monitoruje zdrowie lub zabezpiecza własność przed kradzieżą.

Obszary zastosowań dla tego rozwiązania są nieskończone i obejmują wszystkie obszary pracy oraz życia, niezależnie od tego czy użytkownik sam wraca nocą do domu, czy pracuje w otoczeniu przemysłowym, gdzie stawia czoła różnym zagrożeniom. Celem konkursu „Safe and Sound” zorganizowanego przez społeczność element14 jest rozwiązanie problemów z bezpieczeństwem za pośrednictwem urządzeń do noszenia — umieszczając rozwiązania technologiczne w odzieży, zegarkach, naszyjnikach, brelokach lub opaskach.

element14 przyjmuje zgłoszenia od inżynierów elektroników, projektantów odzieży sportowej i wytwórców, których zadaniem będzie opracowanie i stworzenie rozwiązania do noszenia, aby nasze najbliższe otoczenie stało się bezpieczniejsze.

Zgłoszenia do konkursu Safe and Sound przyjmowane są do 27 stycznia 2017 r. a 13 lutego 2017 r. zostanie ogłoszonych piętnastu oficjalnych uczestników. Ich zadaniem będzie zintegrowanie niskoenergetycznego i wysoce wydajnego mikrokontrolera MSP432™ (MCU) TI, korzystając z zestawu projektowego MSP432 LaunchPad™, jako głównego modułu MCU w swoich konstrukcjach. Uczestnicy mogą również korzystać z dodatkowych komponentów uwzględnionych w oficjalnym konkursowym zestawie projektowym element14. Szczegóły dotyczące produktu są dostępne na liście zestawówna stronie www.element14.com/safeandsound. Każdy z 15 uczestników będzie zamieszczał cotygodniowe raporty na blogu, umieszczając zdjęcia i filmy na stronach społeczności element14.

Finaliści będą mieli czas do 12 maja 2017 r. na przesłanie swoich projektów. Prace będą oceniane z uwzględnieniem oryginalności, innowacyjności i jakości rozwiązań technicznych przez panel sędziowski złożony z ekspertów TI oraz branży urządzeń do noszenia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca maja 2017 r.

Zdobywca głównej nagrody otrzyma quadkopter DJI Phantom 4 o wartości 1600 USD. Drugie miejsce zostanie nagrodzone quadkopterem DJI Phantom 3 Professional o wartości 800 USD. Autorzy wszystkich pozostałych projektów, które zostaną opublikowane na stronach element14, otrzymają zegarek sportowy z rejestratorem danych USB i 96-segmentowym wyświetlaczem LCD.

 

O autorze