Farnell element14 oferuje studencką wersję pakietu MATLAB & Simulink

12

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, dodał program MATLAB and Simulink Student Suite firmy MathWorks do swojej oferty oprogramowania dostępnego w ramach natychmiastowej dostawy elektronicznej.  Dostawa elektroniczna jest dostępna dla klientów za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży — Internetu, centrum telefonicznego i zakupów bezpośrednich od przedstawicieli handlowych. Oznacza to, że inżynierowie nie muszą już czekać, aby móc skorzystać z zakupionego programu, tylko mogą od razu zabrać się do pracy.

Pakiet MATLAB and Simulink Student Suite składa się z programu MATLAB, Simulink oraz 10 produktów dodatkowych, których można używać do zastosowań związanych ze sterowaniem, analizą sygnałów, testowaniem, pomiarami itp. Pakiet zawiera także skróconą instrukcję obsługi, która pomaga użytkownikom zbudować na początek coś ciekawego — na przykład wyświetlacz temperatury albo system rozpoznawania twarzy.

Główne cechy:

  • Modelowanie hierarchicznych podukładów za pomocą wstępnie zdefiniowanych bloków dostępnych w bibliotece.
  • Symulacja dynamicznego zachowania układu oraz wyświetlanie wyników jako przebiegów symulacji.
  • Wyświetlanie wyników symulacji i debugowanie symulacji.
  • Simulink ma wbudowaną obsługę prototypowania, testowania i uruchamiania modeli na platformach Arduino, LEGO MINDSTORMS czy Raspberry Pi.
  • MATLAB Mobile pozwala uzyskać dostęp do programu MATLAB z urządzenia mobilnego.
  • Program w wersji Student działa w systemie Windows, Mac i Linux.

Pakiet MathWorks MATLAB & Simulink Student Suite jest dostępny w Farnell element14 w Europie oraz w Newark element14 w USA.

Więcej informacji można znaleźć na stronie społeczności element14.

 

O autorze