tKINO-AL – płaska płytka Mini-ITX z modułem SoC Apollo Lake

tkino

W systemach oznakowania stosowanych w miejscach publicznych, takich jak stacje kolejowe, bardzo ważny jest płaski profil, wysoka jakość obrazu i możliwość zdalnej obsługi.

Płytka tKINO-AL Mini-ITX oferowana przez firmę ICP Deutschland spełnia te właśnie kryteria. Jest oparta na najnowszych procesorach Intel Atom, Pentium lub Celeron, wykonanych w procesie technologicznym 14 nm. Zarówno radiator, jak i porty wejścia/wyjścia mają podobną wysokość, a profil całości nie przekracza 20,2 mm.

Dostępne funkcje obejmują interfejs embedded Display Port (eDP) i dwa DP++, które pozwalają na obsługę trzech niezależnych wyświetlaczy w rozdzielczości 4K. Konfigurację i administrację można przeprowadzać zdalnie za pomocą dodatkowego modułu łączności 3G. W tym celu na płytce znalazł się slot PCIe Mini full/half-size i slot karty SIM. Dostępne są ponadto dwa porty SATA 6G/s, port M.2 typu B i slot PCIe x1 przeznaczony na karty rozszerzeń.

Płytka tKINO-AL zapewnia dużą moc obliczeniową dzięki dwurdzeniowym lub czterordzeniowym procesorom, a także wysoką wydajność graficzną za sprawą układu graficznego Intel HD Graphics Engine 9. Generacji Przy tym wydziela niewielką moc (TDP od 6 do 12 watów). Całość pracuje w zakresie temperatury od -20°C do 60°C.

Już teraz można dokonywać zamówień przedpremierowych.

Bliższe informacje techniczne można znaleźć w karcie katalogowej produktu.

O autorze