FEEU zapowiada platformę Ambiq Micro Apollo 2

image

Firma Fujitsu Electronic Europe (FEEU) wprowadza na rynek europejski platformę Apollo 2 opracowaną przez Ambiq Micro. Nowe energooszczędne mikrokontrolery zapewniają niezwykle niski pobór prądu na poziomie ok. 10 µA/MHz. Pozwala to na dwukrotne wydłużenie czasu pracy obecnych urządzeń ubieralnych oraz IoT zasilanych z baterii. Dostępność układów jest planowana na drugą połowę 2017 roku. Energooszczędne układy Ambiq Micro pozwalają na realizację wielu różnych rozwiązań. Niskie zużycie energii i duży rozmiar pamięci układów pozwala dostawcom OEM zaoferować urządzenia o najniższym na rynku zużyciu mocy.

Jako wyłączny dystrybutor produktów Ambiq Micro w Europie, FEEU oferuje klientom zarówno wsparcie techniczne, jak i doradztwo w zakresie systemów o niskim zużyciu mocy.

Kompletny zestaw układów peryferyjnych Apollo 2 obejmuje:

  • precyzyjne przetworniki analogowo-cyfrowe (ADC) o rozdzielczości 14 bitów,
  • interfejs mikrofonu cyfrowego z modulacją PWM  do systemów głosowych,
  • komparator napięcia,
  • czujnik temperatury,
  • interfejsy I2C/SPI do komunikacji z czujnikami, radiem, koprocesorem i innymi układami peryferyjnymi,
  • interfejs UART do komunikacji z układami peryferyjnymi i starymi urządzeniami,
  • zintegrowane wysokiej sprawności przetwornice obniżające napięcie (buck) .

FEEU oferuje nie tylko wsparcie techniczne dla produktów Ambiq Micro. Eksperci FEEU starają się zrozumieć wymagania i wyzwania związane z indywidualnymi projektami. Dzięki temu firma może zapewnić najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb konkretnego klienta i uzyskać synergię między używanymi przez niego komponentami. Jest to szczególnie istotne w przypadku energooszczędnych systemów, w których wydajność i pobór mocy zależą od współpracy poszczególnych komponentów.

Oferta FEEU zawiera także inne energooszczędne układy, takie jak ferroelektryczna pamięć RAM (FRAM). Firma dysponuje również fabrykami i liniami produkcyjnymi obudów urządzeń pracujących w zakresie napięć progowych lub podprogowych, niezbędnych do realizacji energooszczędnych i kompaktowych rozwiązań.

 

O autorze