STMicroelectronics oficjalnym sponsorem zawodów robotów Robomaticon 2017

1 

Już 4 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się kolejna, VII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2017. Robomaticon to największe tego typu wydarzenie w Polsce, o czym świadczą liczby zeszłorocznej edycji: ponad 100 robotów oraz około 5 tysięcy widzów, w tym nie tylko studentów, ale też osób niezwiązanych bezpośrednio z tematyką. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej okazale. Organizatorzy przewidzieli udział ponad 200 robotów. Będą one rywalizować w 9 konkurencjach, wśród których można wymienić walki sumo, pokonanie labiryntu, line follower, zawody dla robotów humanoidalnych, freestyle oraz zbieranie krążków.

Robomaticon-inwazja-Robotow-na-PW-1

Atrakcyjność zawodów Robomaticon zwiększa dodatkowo obecność partnerów i sponsorów. Jednym z nich będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, firma STMicroelectronics, jeden z liderów branży rozwiązań półprzewodnikowych. Osoby odwiedzające stoisko wystawowe tego producenta będą miały okazję porozmawiać z ekspertami oraz zapoznać się z ofertą podzespołów i narzędzi projektowych dedykowanych nie tylko dla zastosowań z dziedziny robotyki.

rys_2

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się mikrokontrolery STM32, czujniki MEMS, moduły od komunikacji bezprzewodowej, układy analogowe oraz sterowniki silników. Ponadto zademonstrowana zostanie platforma projektowa STM32 ODE (Open Development Environment), która oferując szereg modułowo łączonych płytek i dedykowanego oprogramowania znacząco ułatwia tworzenie prototypów urządzeń elektronicznych.
Więcej informacji o turnieju robotów Robomaticon można znaleźć na oficjalnej stronie tego wydarzenia.

O autorze

Szymon Panecki

SZYMON PANECKI urodził się 17 lutego 1985 roku w Milanówku. Tytuł inżyniera Elektroniki i Telekomunikacji, a następnie magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej uzyskał kolejno w roku 2008 i 2010. Ponadto tytuł inżyniera Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej uzyskał w roku 2011.

Szymon Panecki jest doświadczonym elektronikiem-konstruktorem, który w trakcie swojej zawodowej kariery koncentruje się na definiowaniu i projektowaniu (zarówno w warstwie sprzętowej jak i programowej) systemów wbudowanych opartych na mikrokontrolerach z rdzeniem ARM od różnych producentów, w tym przede wszystkim Infineon Technologies (rodzina XMC1000 i XMC4000), STMicroelectronics (STM32 i STR7), Freescale Semiconductor (Kinetis L) oraz Silicon Labs (EFM32 i Precision32). Obszarem jego szczególnego zainteresowania są systemy wykorzystujące czujniki środowiskowe (wilgotności, ciśnienia, temperatury) oraz przemysłowe i motoryzacyjne interfejsy komunikacyjne, głównie CAN.

Szymon Panecki od wielu lat współpracuje z czasopismem “Elektronika Praktyczna” oraz portalem Mikrokontroler.pl, na łamach których publikuje liczne artykuły dotyczące swoich projektów, jak również nowości produktowych firm z branży półprzewodnikowej.