STMicroelectronics oficjalnym sponsorem zawodów robotów Robomaticon 2017

1 

Już 4 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się kolejna, VII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2017. Robomaticon to największe tego typu wydarzenie w Polsce, o czym świadczą liczby zeszłorocznej edycji: ponad 100 robotów oraz około 5 tysięcy widzów, w tym nie tylko studentów, ale też osób niezwiązanych bezpośrednio z tematyką. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej okazale. Organizatorzy przewidzieli udział ponad 200 robotów. Będą one rywalizować w 9 konkurencjach, wśród których można wymienić walki sumo, pokonanie labiryntu, line follower, zawody dla robotów humanoidalnych, freestyle oraz zbieranie krążków.

Robomaticon-inwazja-Robotow-na-PW-1

Atrakcyjność zawodów Robomaticon zwiększa dodatkowo obecność partnerów i sponsorów. Jednym z nich będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, firma STMicroelectronics, jeden z liderów branży rozwiązań półprzewodnikowych. Osoby odwiedzające stoisko wystawowe tego producenta będą miały okazję porozmawiać z ekspertami oraz zapoznać się z ofertą podzespołów i narzędzi projektowych dedykowanych nie tylko dla zastosowań z dziedziny robotyki.

rys_2

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się mikrokontrolery STM32, czujniki MEMS, moduły od komunikacji bezprzewodowej, układy analogowe oraz sterowniki silników. Ponadto zademonstrowana zostanie platforma projektowa STM32 ODE (Open Development Environment), która oferując szereg modułowo łączonych płytek i dedykowanego oprogramowania znacząco ułatwia tworzenie prototypów urządzeń elektronicznych.
Więcej informacji o turnieju robotów Robomaticon można znaleźć na oficjalnej stronie tego wydarzenia.

O autorze