LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Broadkey Intrinsic ID – zabezpieczenia w IoT przy użyciu pamięci SRAM PUF

Firma Intrinsic ID, dostawca technologii uwierzytelniania, przedstawiła nowe rozwiązanie Broadkey. Jest to oprogramowanie do zarządzania kluczami oparte na nagrodzonej technologii realizacji pamięci SRAM zabezpieczonej przed klonowaniem (Physical Unclonable Function, PUF). Rozwiązanie Broadkey pozwala producentom urządzeń i dostawcom OEM zabezpieczyć swoje produkty za pomocą unikalnego klucza i/lub identyfikatora bez stosowania dodatkowego układu sprzętowego. Zabezpieczenia Broadkey nie trzeba zatem umieszczać na etapie produkcji – można je wdrożyć na dalszym etapie łańcucha dostaw lub nawet zainstalować w starszych, już pracujących urządzeniach.

Ponadto Broadkey może obsługiwać i zarządzać kluczami innych systemów zabezpieczeń, od najprostszych do bardziej złożonych. Rozwiązanie to zapewnia unikalne klucze i identyfikatory dla niemal wszystkich kontrolerów bez potrzeby stosowania dedykowanych układów.

Celem działań Intrinsic ID jest przyspieszenie powszechnej adaptacji zabezpieczeń w każdym urządzeniu IoT. Dzięki Broadkey możliwe jest nawet dostarczenie rozwiązań uwierzytelnienia i szyfrowania do pracujących urządzeń poprzez aktualizację oprogramowania.

Rozwiązanie Broadkey po raz pierwszy daje dostawcom OEM możliwość wyboru najlepszych układów dla swoich produktów, ponieważ mogą wdrożyć spójny system zabezpieczeń we wszystkich produktach ze swojej oferty. Wiąże się to też z redukcją kosztów.

Rodzina oprogramowania Broadkey składa się z trzech produktów:

  • Broadkey Light do zastosowań o największych ograniczeniach
  • Broadkey Flex do obsługi i zarządzania kluczami
  • Broadkey Flex-E zapewniający dodatkowo asymetryczne szyfrowanie

Broadkey stanowi alternatywę dla rozwiązań, w których do identyfikacji wykorzystywany jest układ SoC (System-on-Chip) implementowany po wyprodukowaniu układu scalonego, na przykład podczas montażu płytki PCB. Nowe rozwiązanie może potencjalnie zmniejszyć koszty elementów sprzętowych, jednocześnie umożliwiając uwierzytelnianie układów SoC na każdym etapie produkcji oraz już po wdrożeniu.

Opracowana przez Instrinsic ID technologia SRAM PUF, która została wykorzystana w rozwiązaniu Broadkey, jest sprawdzona i od wielu lat stosowana w milionach dostarczonych produktów. Była wykorzystana w produktach, które otrzymały między innymi certyfikaty EMVCo, Visa, Common Criteria (ELA6+), a także zostały zatwierdzone przez wiele państw.