Farnell element14 podpisuje globalną umowę na wyłączność z fundacją Micro:bit Foundation

loga

Dnia 25 stycznia 2017 r. w Londynie firma Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych i fundacja Micro:bit Foundation podpisały globalną umowę na wyłączność dotyczącą produkcji i dystrybucji urządzenia BBC Micro:bit.  Umowa ta jest następstwem sukcesu, jaki odniósł program edukacyjny zrealizowany przez BBC w 2016 r., w ramach którego rozdano milion minikomputerów micro:bit w celu ułatwienia nauki w szkołach.

Minikomputer BBC micro:bit to praktyczne i łatwe w użyciu urządzenie wprowadzające w świat technologii, wyposażone w funkcje zapewniające nieograniczoną kreatywność.  Strona internetowa dedykowana urządzeniu dostępna jest pod adresem, www.microbit.org, można na niej znaleźć różne zasoby i samouczki pozwalające użytkownikom BBC micro:bit wykorzystać w pełni jego potencjał.

Umowa pozwoli firmie element14 nawiązać współpracę z organizacjami edukacyjnymi i powtórzyć sukces brytyjskiego programu na całym świecie, wspierając rozwój kolejnego pokolenia inżynierów poprzez umożliwienie im kodowania już od najmłodszych lat.

Richard Curtin, Senior Director of Strategic Alliances w firmie element14, powiedział: „Inicjatywa dotycząca minikomputerów BBC micro:bit przejdzie do historii jako kamień milowy edukacji w zakresie nauk ścisłych i technicznych oraz programowania komputerów w Wielkiej Brytanii.  Strona internetowa minikomputera BBC micro:bit została wyświetlona już ponad 15 mln razy, symulator kodowania został uruchomiony 10,8 mln razy, a kompilator – 2 mln razy.

Bardzo cieszymy się z podpisania tej globalnej umowy z niedawno utworzoną fundacją Micro:bit Foundation. Umowa umożliwi wprowadzenie tego przełomowego rozwiązania dla organizacji edukacyjnych na całym świecie”.

Zgodnie z nową umową i w odpowiedzi na niespotykany popyt w całej Europie, będący konsekwencją brytyjskiego programu, Farnell element14 udostępnia zapas minikomputerów BBC micro:bit resselerom w niektórych kluczowych europejskich krajach. Organizacje edukacyjne i osoby prywatne będą miały możliwość zakupu minikomputerów BBC micro:bit od resselerów  w Niemczech, Francji, Szwecji, Holandii, Finlandii i we Włoszech.

O autorze