[WEBINARIA – SERIA] Podstawy stosowania przyrządów pomiarowo-testowych
Współczesne systemy stają się coraz bardziej skomplikowane. Dotyczy to wszystkich branży, od elektroniki do przemysłu lotniczego. Urządzenia mają coraz więcej funkcji, więcej czujników i więcej podsystemów – tym samym stają się trudniejsze do testowania. Tradycyjne sposoby i przyrządy pomiarowe nie zapewniają skalowania w odpowiednim tempie. Inżynierowie stopniowo wybierają bardziej elastyczne i zaawansowane rozwiązania testowe: przyrządy modularne.
Przyrządy modularne zapewniają elastyczność i możliwość przezwyciężenia wspomnianych trudności. Wykorzystują one zsynchronizowany, modularny zestaw urządzeń wejścia/wyjścia, które można zaprogramować w celu realizacji skalowanych i wydajnych rozwiązań testowych. Podczas tego cyklu webinariów uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami i z najlepszymi metodami wykorzystania przyrządów modularnych.
Zrozumieć przyrządy modularne – projektowanie elastycznych, skalowanych systemów testowych
Przyrządy modularne wykorzystują współdzielone komponenty, magistrale wysokich szybkości i otwarte oprogramowanie tworzone przez użytkownika, które pozwala na implementację wymaganych automatycznych przyrządów pomiarowych (ATE). Działanie systemów modularnych jest określone przez program uruchomiony na komputerze PC, dzięki czemu użytkownicy mogą definiować pomiary i procesy analizy na bieżąco. Można dodatkowo zwiększyć możliwości tych systemów poprzez implementację algorytmów w FPGA, co pozwala uzyskać wysoką wydajność.
Poniedziałek, 06.03.2017, godz. 10:00.
Podstawy wykorzystania oscyloskopów cyfrowych wysokich szybkości opartych na PXI
Oscyloskopy i rejestratory służą do obserwacji poziomów napięcia stale zmieniających się w czasie i są obecnie jednymi z najczęściej stosowanych przyrządów. Podczas webinarium uczestnicy jego zapoznają się z podstawowymi koncepcjami i terminami związanymi z oscyloskopami i rejestratorami. Poznają też najlepsze sposoby wykonywania pomiarów za pomocą oscyloskopów.
Poniedziałek, 06.03.2017, godz. 11:00.
Wykorzystanie generatorów sygnałów do generacji arbitralnych przebiegów
Generatory sygnałów mogą generować proste przebiegi, jak sinus czy sygnał zegara, ale też złożone sygnały kwadraturowe na potrzeby telekomunikacji. Uczestnicy webinarium będą mogli poznać podstawową architekturę generatorów sygnału i niektóre bardziej zaawansowane funkcje dostępne w przyrządach National Instruments. Mogą one pomóc w tworzeniu prototypów i testowaniu systemów o wyśrubowanych parametrach i wysokiej przepustowości.
Wtorek, 07.03.2017, godz. 10:00.
Modularne multimetry cyfrowe i przyrządy SMU do generacji i pomiarów sygnałów DC z dużą dokładnością
Multimetry cyfrowe (DMM) są analogowymi przyrządami akwizycji przeznaczonymi do wszechstronnych, dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Uczestnicy webinarium zrozumieją zasadę działania przyrządów DMM i poznają wskazówki oraz rady pozwalające uzyskać dokładne wyniki pomiaru. Webinarium wprowadzi również do tematyki programowalnych zasilaczy w standardzie PXI i przyrządów SMU – generatorów i mierników sygnału. Przedstawiane przyrządy National Instruments charakteryzują się wysoką rozdzielczością, szybkością oraz szerokim zakresem wartości napięcia i prądu pracy. Są przeznaczone do automatycznych systemów testujących i laboratoriów.
Wtorek, 07.03.2017, godz. 11:00.
Interfejsy cyfrowe wysokiej szybkości do testów sygnałów cyfrowych – układów scalonych i protokołów
Podczas webinarium zostaną przedstawione podstawowe koncepcje i terminy związane z cyfrowymi przyrządami wysokiej szybkości, jak też porady ułatwiające przeprowadzenie dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Udział w tej sesji pomoże uczestnikom konstruować elastyczne, zaawansowane systemy testowe przeznaczone do takich zastosowań, jak testy autorskich systemów komunikacji i końcowe testy funkcjonalne.
Środa, 08.03.2017, godz. 10:00.
Wektorowe generatory i analizatory obwodów dla przyrządów radiowych
Wraz ze wzrostem złożoności urządzeń bezprzewodowych coraz trudniejsze staje się tworzenie systemów testowych, które mogłyby je obsłużyć. Nowsze technologie bezprzewodowe wymagają szerszego pasma, większej wydajności obliczeniowej, testów niekonwencjonalnych przypadków, ścisłej synchronizacji wielu przyrządów i spełnienia wielu innych warunków. Modularne przyrządy RF wciąż są rozwijane, aby sprostać tym wymaganiom. Podczas webinarium zostaną zaprezentowane wektorowe generatory i analizatory sygnałów oparte na platformie PXI, które można wykorzystać do testów przyrządów na częstotliwości radiowej.
Środa, 08.03.2017, godz. 11:00.
Podstawy zarządzania sygnałami – wykorzystanie modularnych, programowalnych przełączników i przekaźników
W wielu scenariuszach pomiarowo-testowych występują setki sygnałów, którymi trzeba zarządzać i je mierzyć. Podczas webinarium uczestnicy poznają podstawy routingu sygnałów i wykorzystania przełączników. Dzięki programowalnym przełącznikom i przekaźnikom National Instruments będą oni w stanie zarządzać wieloma sygnałami i zwiększyć wydajność oraz przepustowość systemu.
Czwartek, 09.03.2017, godz. 10:00.
Podstawy zarządzania i automatyzacji testów z użyciem oprogramowania NI TestStand
TestStand jest standardowym oprogramowaniem do zarządzania testami, które pozwala inżynierom szybciej opracować i wdrożyć automatyczne systemy testowe. TestStand zawiera gotowy do użycia silnik sekwencji testowych, który obsługuje testy napisane w wielu różnych językach. Zapewnia też wszechstronne raporty oraz testy równoległe i wielowątkowe. Podczas webinarium uczestnicy zapoznają się z tym oprogramowaniem, które obecnie jest wykorzystywane przez tysiące testerów do tworzenia i wdrażania konkurencyjnych systemów testowych.
Czwartek, 09.03.2017, godz. 11:00.