LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Microchip wprowadza obsługę płytek MikroElektronika click w MPLAB Code Configurator

Firma MikroElektronika ogłosiła, że Microchip zapewni obsługę jej płytek click przez narzędzie MPLAB Code Configurator (MCC). Jest to darmowe graficzne narzędzie do konfiguracji mikrokontrolerów PIC i generacji kodu. Licząc od 7. marca, Microchip w ciągu 50 dni doda obsługę dla pierwszych 50 płytek click. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych pod adresem www.microchip.com/50in50 .

Ta inicjatywa stanowi kontynuację dotychczasowego wsparcia popularnych płytek rozszerzeń MikroElektronika przeznaczonych do szybkiego prototypowania urządzeń. W tym roku Microchip wprowadził kilka płytek projektowych z gniazdami mikroBUS przeznaczonymi dla płytek rozszerzeń click. Modele Microchip z tą funkcjonalnością należą między innymi do popularnych serii Curiosity, Xpress, Explorer oraz PICDEM przeznaczonych dla 8-, 16- i 32-bitowych mikrokontrolerów.

Wtyczka MCC zapewnia graficzny interfejs, który pozwala na konfigurację układów peryferyjnych i funkcji związanych z konkretną aplikacją. MCC jest częścią nagrodzonych bezpłatnych środowisk projektowych MPLAB X oraz MPLAB Xpress. Dzięki dodanej obsłudze płytek click narzędzia te mogą teraz generować kod do konfiguracji wielu różnych płytek click, przyspieszając tworzenie oprogramowania.

Na rynku dostępnych jest ponad 250 płytek click. Pozwalają one na łatwe dodanie czujników, modułów bezprzewodowych i obsługi innych technologii, które projektanci mogą chcieć wykorzystać w swoich systemach wbudowanych.

Płytki click wykorzystują standard mikroBUS. Został on opracowany przez firmę MikroElektronika i stanowi otwarty standard – każdy producent i dostawca może wykorzystać go do stworzenia własnych płytek. Specyfikacja standardu jest dostępna na stronie MikroElektronika.

Autor: Microchip