[KONKURS] Wygraj płytkę BeagleBone Blue z oferty Farnell element14

Płytka Blue jest najnowszym modelem z serii BeagleBone. Została stworzona specjalnie z myślą o rozwoju systemów robotyki i autonomicznych pojazdów.

Płytka BeagleBone Blue jest przeznaczona zarówno dla projektantów, programistów, konstruktorów, jak i nauczycieli. Bazuje na popularnej koncepcji BeagleBone – komputera z otwartą warstwą sprzętową. Duża wydajność i rozbudowana obsługa sieci w połączeniu z wersją Linuksa przeznaczoną do pracy w czasie rzeczywistym i układami peryferyjnymi pozwalają szybko i niedrogo tworzyć roboty. Dostępne funkcje obejmują precyzyjną kontrolę napędu ze sprzężeniem zwrotnym oraz system zarządzania zasilaniem, jak również wbudowany czujnik inercyjny, barometr i obsługę komunikacji bezprzewodowej.

BeagleBone Blue wykorzystuje układ System-on-Chip OSD3358 firmy Octavo Systems, który zawiera procesor TI AM3358 z rdzeniem ARM Cortex-A8 taktowany zegarem 1 GHz, a także 512 MB pamięci RAM DDR3, 4 GB wbudowanej 8-bitowej pamięci Flash i układ zarządzania zasilaniem. Jedną z głównych zalet procesora TI AM3358 są dwie programowalne jednostki czasu rzeczywistego (PRU) pracujące z zegarem 200 MHz, dzięki którym BeagleBone może pełnić różne funkcje związane z robotyką.

Reguły konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest firma Farnell element14.
  2. Pulę nagród stanowią 3 płytki BeagleBone Blue
  3. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja na stronie firmy Farnell element14.
  4. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia 2017 włącznie.
  5. Lista 3 zwycięzców, wyłonionych przez przedstawicieli firmy Farnell element14, zostanie ogłoszona do 12 maja 2017.
  6. W celu dokonania ustaleń co do wysłania nagród przedstawiciel agencji firmy Farnell element14 zwróci się do zwycięzców  bezpośrednio mailem, na który należy odpowiedzieć w ciągu pięciu dni.
  7. Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez firmę Farnell element14 do 23 maja 2017.
  8. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze