Nowa seria tanich oscyloskopów Keysight Technologies

Keysight Technologies wprowadza na rynek tanie oscyloskopy InfiniiVision 1000 X-Series. Występują one w wersjach o paśmie od 50 do 100 MHz. Oferują unikalną technologię dostarczaną przez Keysight oraz funkcjonalność przyrządów profesjonalnych wraz z analizą programową i integracją 6 odrębnych przyrządów pomiarowych w jednej obudowie.

W oscyloskopach 1000 X-Series wykorzystano unikalną technologię MegaZoom IV firmy Keysight z odrębnym układem ASIC, pozwalającą uzyskać szybkość aktualizacji równą 50.000 przebiegów/s. Ułatwia to wyszukiwanie trudnych do uchwycenia zdarzeń losowych i sygnałów występujących sporadycznie, niemożliwych do zobrazowania przez inne oscyloskopy w tym przedziale cenowym. Oscyloskopy 1000 X-Series oferują szybkość próbkowania do 2 GSps i standardowo są dostarczane z dwiema sondami. Wykorzystują tzw. pamięć segmentowaną, co pozwala maksymalizować głębokość pamięci i zwiększać szybkość testowania.

Oscyloskopy te nadają się idealnie dla początkujących użytkowników i studentów. Nie tylko są tanie, ale również zapewniają łatwą obsługę i konfigurację pomiarów. Standardowy panel frontowy jest łatwy w obsłudze i zawiera wbudowaną pomoc, co pomaga początkującym użytkownikom szybko analizować sygnały i uzyskiwać wyniki. W odróżnieniu od większości oscyloskopów tej klasy, do standardowego wyposażenia jest dołączany educator’s resource kit. Zawiera on wbudowane sygnały testowe, rozbudowany podręcznik laboratoryjny napisany specjalnie dla studentów oraz zestaw slajdów dotyczących podstaw obsługi oscyloskopu, przydatny wykładowcom i asystentom prowadzącym zajęcia laboratoryjne.

“Projektując oscyloskopy 1000 X-Series poszukiwaliśmy sposobów agresywnego cięcia kosztów, przy których bylibyśmy jednak w stanie dostarczyć produkt wysokiej klasy,” powiedział Dave Cipriani, wiceprezes i dyrektor generalny Digital Photonics Center of Excellence z firmy Keysight. “Jesteśmy zadowoleni mogąc zaoferować klientom tanie rozwiązanie, zapewniające znakomite parametry pomiarowe wraz z możliwością analizy programowej.”

Sześć przyrządów w jednym oznacza dla użytkowników 1000 X-Series jeszcze większy zwrot zainwestowanych środków i oszczędność przestrzeni laboratoryjnej. Poza oscyloskopem, dostępny jest też analizator protokołów szeregowych, woltomierz cyfrowy i licznik częstotliwości, a dla modeli EDUX1002G i DSOX1102G dodatkowo analizator widma i generator funkcyjny WaveGen. Podstawy charakterystyki Bodego mogą być łatwiej zrozumiane dzięki wbudowanemu generatorowi WaveGen i analizie odpowiedzi częstotliwościowej.

Oscyloskopy 1000 X-Series cechuje profesjonalna jakość pomiarów i możliwość analizy programowej. Oferują one 24 typowe pomiary oscyloskopowe pozwalające na szybką analizę sygnałów i pomiar ich parametrów. Dodatkowe możliwości analizy daje funkcja FFT z bramkowaniem, pozwalająca użytkownikom korelować na jednym ekranie zdarzenia w funkcji czasu i częstotliwości. Dostępna jest też funkcja testowania maską, ułatwiająca wykrywanie błędów w sygnałach. Oscyloskopy 1000 X-Series umożliwiają dekodowanie i analizę szerokiej gamy sygnałów z samochodowych szyn szeregowych i popularnych aplikacji embedded, takich jak I2C, SPI, UART/RS232, CAN i LIN.

Podsumowując:

  • urządzenie idealne dla studentów i mało doświadczonych użytkowników,
  • bezpłatny educator’s resource kit z wbudowanymi sygnałami testowymi i obszernym podręcznikiem laboratoryjnym,
  • unikalna integracja 6 przyrządów w jednym zapewniająca większą wartość z inwestycji, w tym wbudowany analizator widma z wyświetlaniem charakterystyki Bodego

Dodatkowe informacje dotyczące oscyloskopów 1000 X-Series są dostępne pod adresem https://www.keysight.com/zz/en/products/oscilloscopes/infiniivision-2-4-channel-digital-oscilloscopes/infiniivision-1000-x-series-low-cost-oscilloscopes.html

Cała oferta oscyloskopów firmy Keysight obejmuje modele o różnych gabarytach i pasmach od 20 MHz do ponad 100 GHz.

O autorze