Umowa dystrybucyjna Renexu z Kirsten – producentem fal lutowniczych

System “Modula Wave” to całkowicie unikatowe, modułowe i wszechstronne rozwiązanie spełniające wymagania wysokojakościowego procesu lutowania w jednej linii produkcyjnej. Został zaprojektowany z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb rynkowych. Jego budowa opiera się o poszczególne urządzenia stanowiące odrębne moduły systemu: moduł wejściowy, moduł topnikowania, moduł wygrzewania z interfejsem użytkownika, moduł lutowania oraz moduł wyjściowy.

Koncepcja modułowej linii do lutowania komponentów PTH, zapewnia możliwość dowolnej zmiany konfiguracji systemu. Dzięki temu możemy bardzo szybko reagować na nieoczekiwane zmiany, bez potrzeby inwestowania w nową linię produkcyjną bądź kosztowne przezbrojenia.
Jedną z najważniejszych cech tej koncepcji jest najlepiej widoczna gdy urządzenia znajduje się w trybie operacyjnym: każdy moduł posiada autonomiczny, indywidualnie programowany napęd transportu ramki/PCB.
Z kolei wersja liniowa maszyny z dwoma modułami lutowania, umożliwia w pełni zautomatyzowaną, bezpieczną pracę z dwoma różnymi stopami lutowniczymi w tym samym czasie – także w przypadku produkcji niskoseryjnej.

RENEX będzie oferował urządzenia KIRSTEN w Polsce, Rumunii, Serbii i Chorwacji.

 

O autorze