LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

NI otwiera Laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy

Firma National Instruments otworzyła w swej siedzibie w Austin nowe Laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Podczas projektowania laboratorium duży nacisk położony został na wykorzystywany sprzęt, oprogramowanie jak i na same metody przetwarzania i zarządzania danymi – wszystko po to, by dać jak najwięcej możliwości firmom rozwijającym technologie IoT. Miejsce to zostało stworzone z myślą o technologiach przyszłości, wykorzystane tam systemy są na tyle uniwersalne, by można było je używać do rozwijania technologii komunikacyjnych, zaawansowanych systemów kontrolnych, czy do sterowania w przemyśle wytwórczym.

Dodatkowym atutem Laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy jest wspieranie współpracy pomiędzy różnymi firmami. Pracować tutaj mogą organizacje specjalizujące się w protokołach komunikacyjnych, sprzęcie elektronicznym, komponentach wejścia / wyjścia czy tworzeniu platform oprogramowania. Dzięki tej wymianie doświadczeń końcowe rozwiązania mogą całkowicie zmienić charakter współpracy w biznesie. Do powstania Laboratorium przyczyniły się między innymi: Analog Devices Inc, Avnu Alliance, Cisco Systems, Hewlett Packard Enterprise, Industrial Internet Consortium, Intel, Kalypso, OPC Foundation, OSIsoft, PTC, Real-Time Innovations, SparkCognition, Semikron, Viewpoint Systems oraz Xilinx.

Laboratorium jest miejscem gdzie na żywo można zapoznać się z technologiami Przemysłowego Internetu Rzeczy. Dzięki demonstracjom, takim jak systemy testowe Konsorcjum Internetu Przemysłowego (ang. Industrial Internet Consortium), współpracujące firmy mogą promować innowacyjne rozwiązania oraz prowadzić dyskusje z ekspertami nad rozwiązaniem rzeczywistych problemów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.ni.com/iiot-lab.

 

Autor: NI