Pi Desktop od Farnell element14: zamień Raspberry Pi w komputer stacjonarny!

Farnell element14 wprowadził do globalnej sprzedaży nowy, innowacyjny zestaw akcesoriów Pi Desktop, który pozwala zamienić Raspberry Pi w pełnoprawny, bazujący na linuksie komputer stacjonarny z elegancką obudową.

W połączeniu z Raspberry Pi, Pi Desktop zapewnia użytkownikom wszystko, czego mogliby oczekiwać od standardowego komputera PC, włączając w to interfejsy Wi-Fi, Bluetooth, zegar czasu rzeczywistego, interfejs dyskowy mSATA do podłączenia nośników SSD oraz opcjonalną kamerę i wyłącznik. Sama kamera i dysk SSD nie wchodzą w skład zestawu i trzeba je zakupić osobno.

Pi Desktop to proste i eleganckie rozwiązanie dla miłośników Raspberry Pi, którzy szukają sposobu na szybkie ulepszenie  swojego RPI do postaci stylowego komputera stacjonarnego. Zestaw eliminuje konieczność stosowania skomplikowanego okablowania oraz nie wnosi ograniczeń co do wykorzystywanych peryferiów. Pi Desktop można podłączyć do dowolnego wyświetlacza za pomocą interfejsu HDMI.

Dzięki zastosowaniu nośnika SSD o pojemności do 1 TB, komputer staje się niezawodny, a możliwość startowania systemu bezpośrednio z dysku półprzewodnikowego skraca czas uruchamiania urządzenia, co daje pozytywne wrażenia użytkowe. Wbudowany wyłącznik zasilania ułatwia korzystanie z Pi Desktop. Sprytnie rozwiązana kwestia zasilania z użyciem odpowiedniego kontrolera powoduje, że użytkownik nie musi odłączać wtyczki zasilania od płytki. Wystarczy po prostu nacisnąć przełącznik, tak samo jak w komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Zestaw zawiera dodatkową płytkę rozszerzeń z interfejsem mSATA, inteligentny sterownik zasilania i zegar czasu rzeczywistego oraz stylową obudowę, radiator, adapter USB (micro Type A), baterię podtrzymującą zegar a także wszystkie niezbędne śrubki i elementy montażowe.

Zestaw Pi Desktop został opracowany przez  Premier Farnell pod własną marką element14 i jest kolejnym przykładem aktywności firmy  w projektowaniu, rozwijaniu i produkowaniu, a następnie dostarczaniu urządzeń na rynek. Nowy produkt jest dostępny tylko w ofercie Farnell element14 oraz przez jej dystrybutorów.

Premier Farnell to największy producent Raspberry Pi, który blisko współpracuje z fundacją Raspberry Pi od momentu jej powstania w 2012 roku. Premier Farnell opracował także i wprowadził na rynek cały ekosystem akcesoriów, które wspierają twórców, projektantów oraz osoby zajmujące się edukacją, umożliwiając im tworzenie własnych projektów opartych o Raspberry Pi.

 

O autorze