[WEBINARIUM] Nowe protokoły i standardy komunikacyjne w IoT

Elmark Automatyka zaprasza na cykl webinariów poświęconych najnowszym technologiom w automatyce przemysłowej. Pierwsza część traktować będzie o protokołach dedykowanych transmisji bezprzewodowej zapewniających stabilność oraz energooszczędność połączenia.

W ostatnim czasie popularnym kierunkiem rozwoju jest wdrażanie w życie idei IIoT. Przemysłowy Internet Rzeczy, bo tak tłumaczy się ten skrót, to nic innego jak koncepcja zakładająca skomunikowanie ze sobą jak największej ilości urządzeń. Duża liczba danych pobranych z różnych źródeł oraz ich interpretacja pozwala lepiej zrozumieć proces oraz zależności pomiędzy urządzeniami. Integracja danych produkcyjnych, z informacjami na temat zużycia energii nie tylko w łatwy sposób pozwala ograniczyć zbędne wydatki, ale także umożliwia przewidzenie zbliżającej się awarii.

Pierwszym krokiem w kierunku IIoT jest generowanie niedostępnych dotąd danych, czyli wykorzystanie czujników oraz modułów pomiarowych przesyłających informacje do jednostki centralnej odpowiedzialnej za ich interpretację (np. komputera lub kontrlolera PAC, PLC). Wyzwaniem może okazać się transmisja z trudno dostępnych miejsc. W tym wypadku dobrze sprawdzają się platformy pomiarowe oparte na łączności bezprzewodowej. Kluczowymi wymaganiami stawianymi takim urządzeniom jest jak najmniejsze zużycie energii gwarantujące możliwość zasilania bateryjnego oraz jednoczesna pewność dostarczenia informacji. W nadchodzącym webinarium specjaliści z Elmarka przedstawią nowe protokoły dedykowane łączności bezprzewodowej oraz odniosą je do istniejącej już na rynku technologii.

Zostań Inżynierem 4.0 i dowiedz się

  • Czym jest Przemysłowy Internet Rzeczy
  • Dlaczego komunikacja bezprzewodowa będzie coraz popularniejsza
  • Czym jest MQTT, MQTT-SN, LoRaWAN
  • Jak dobrać rozwiązanie optymalne do potrzeb użytkownika
  • Jak platforma zgodna z IIoT działa w praktyce

Webinarium odbędzie się 06.06.2017 r. o godzinie 10.00.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się na stronie organizatora.

O autorze