[ZWYCIĘZCA] Wygrał płytkę PICtail z modułem Bluetooth od firmy Microchip

Microchip oraz portal Mikrokontroler zaprosiły ostatnio do skorzystania z szansy wygrania płytki Microchip PICtail obsługującej Bluetooth w dwóch standardach. Model RN4678 PICtail to płytka demonstracyjna, która potrafi zapewnić bezprzewodową komunikację Bluetooth dzięki układowi Bluetooth Microchip RN4678, obsługującemu dwa tryby komunikacji zgodnie ze specyfikacją Bluetooth Core 4.2.

Zwycięzcą został Pan Adam Borkowski z Rumii.

Nagroda zostanie wysłana przez firmę Microchip.

Przypomnimy najważniejsze cechy modułu RN4678, który jest sercem płytki PICtail:

  • Wbudowany kompletny stos protokołów Bluetooth, który pozwala na stosowanie komend ASCII do sterowania wewnętrznym kontrolerem, jak też użycie mikrokontrolera zewnętrznego.
  • Obsługa protokołu iAP2, który umożliwia komunikację z urządzeniami wykorzystującymi system iOS.
  • Łatwość implementacji funkcji zabezpieczeń, takich jak biała lista i funkcje losowego adresu – dostępne za pomocą poleceń ASCII.
  • Konfigurowalna funkcja beacon kompatybilna ze standardami Eddystone oraz iBeacon. Pozwalają na tworzenie beaconów do lokalizacji i śledzenia w pomieszczeniach, a także urządzeń zbliżeniowych.
  • Obsługa technologii Microchip BeaconThings, która automatyzuje dwukierunkową transmisję danych między urządzeniami, gdy beacon jest w ich zasięgu. Dzięki niej użytkownik nie musi sam odblokowywać urządzenia mobilnego i uruchamiać aplikacji.
  • Komplet certyfikatów pozwalających na wykorzystanie urządzenia na całym świecie: FCC, IC, CE, NCC, KCC, SRRC oraz MIC.

O autorze